Správy Zo zahraničia

Ženy HÝRIA na podporu fínskej premiérky: Internet zaplavili bláznivé VIDEÁ

Zábery z divokej párty fínskej premiérky vyvolali v krajine škandál. Zdvihla sa však aj vlna podpory. Ženy ukazujú, že zabávať sa je normálne.

Ilustračný obrázok k článku Ženy HÝRIA na podporu fínskej premiérky: Internet zaplavili bláznivé VIDEÁ
Zdroj: Twitter.com/Visegrád 24 , Instagram.com/grazia_it

Stovky fínskych žien s hashtagom #solidaritywit­hsanna (Solidarita so Sannou) zdieľajú na internete videá, na ktorých tancujú a zabávajú sa. Ide o podporu premiérke Sanne Marinovej, ktorá čelí kritike za video zo súkromného večierka, kde sa veselo zabáva a bujaro tancuje, píše denník The Guardian.

Čelí kritike

Fínska premiérka odmietla podozrenia kritikov o užívaní drog na večierku a absolvovala už preto test, ktorý to má vyvrátiť. Obhajovala sa tým, že nerobila nič zlé, len „tancovala, spievala, objímala priateľov a pila alkohol“.

„Dúfam, že v roku 2022 je prijateľné, že aj tí, ktorí prijímajú rozhodnutia, tancujú, spievajú a chodia na párty,“ bránila sa 36-ročná Marinová. V reakcii na to stovky žien zverejnili svoje vlastné videá tanca a popíjania alkoholu.

Hekerský útok?

V rozruchu okolo uniknutého videa nebolo rozhodujúcim faktorom pohlavie, povedala Anu Koivunenová, profesorka rodových štúdií na fínskej Univerzite v Turku (TY). Ako problém považuje skutočnosť, že uniklo z prostredia ľudí, ktorými sa premiérka obklopila.

Odborník na kybernetickú bezpečnosť Petteri Järvinen, ktorého v sobotu citovali noviny Iltalehti, poukázal na možnosť, že telefón alebo sociálne účty niekoho z okolia premiérky hacklo Rusko.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM