Zo Slovenska

Žiaci a študenti sa zapotia: Spoznali TERMÍNY celoslovenského testovania a maturít

Ani počas nadchádzajúceho školského roka sa žiaci nevyhnú veľkému preverovaniu ich vedomostí. Kedy bude testovanie piatakov, deviatakov a maturity?

Ilustračný obrázok k článku Žiaci a študenti sa zapotia: Spoznali TERMÍNY celoslovenského testovania a maturít
Zdroj: TASR

Testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl sa má v školskom roku 2022/2023 uskutočniť 17. mája 2023. Celoslovenské testovanie deviatakov bude 22. a 23. marca 2023. Vyplýva to zo Sprievodcu školským rokom 2022/2023, ktorý zverejnilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.

Predmety, ktoré budú testovať

Celoslovenské testovanie piatakov bude vo všetkých základných školách SR z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra (okrem základných škôl s vyučovacím jazykom maďarským) a maďarský jazyk a literatúra v základných školách s vyučovacím jazykom maďarským.

Prečítajte si tiež

Preveria aj deviatakov

Deviataci budú písať testy 22. marca 2023 z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra (školy s s vyučovacím jazykom maďarským). O deň neskôr to budú testy z predmetov slovenský jazyk a slovenská literatúra (školy s vyučovacím jazykom maďarským) a ukrajinský jazyk a literatúra (školy s vyučovacím jazykom ukrajinským).

Na testovaní sa zúčastnia žiaci deviateho ročníka základných škôl a štvrtého ročníka osemročného gymnázia. Náhradný termín testovania je naplánovaný na 4. a 5. apríla 2023.

A čo maturanti?

Svoje vedomosti získané počas stredoškolského štúdia si budú maturanti overovať 14. až 17. marca 2023 v rámci externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky.

Pripravený je aj náhradný termín od 3. do 5. apríla a 12. apríla 2023. Svoje stredoškolské štúdium ukončia ústnou maturitnou skúškou, ktorej termín určia regionálne úrady školskej správy v termíne od 22. mája do 9. júna 2023.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM