han Politika

Žilinka má ODKAZ pre ministerku spravodlivosti Kolíkovú: PREMRHALA ďalší rok!

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa obul do ministerky spravodlivosti Márii Kolíkovej. Dôvodom má byť údajne jej nečinnosť v jednej dôležitej veci.

Ilustračný obrázok k článku Žilinka má ODKAZ pre ministerku spravodlivosti Kolíkovú: PREMRHALA ďalší rok!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Žilinka to vysvetľuje na sociálnej sieti.

„Dnes je presne rok, čo som listom požiadal ministerku spravodlivosti Slovenskej republiky o vytvorenie expertnej pracovnej skupiny k príprave legislatívnej zmeny nefunkčného a prakticky neaplikovateľného zákona o preukazovaní pôvodu majetku, ktorá by umožnila efektívne a účinné odčerpávanie nelegálne nadobudnutého majetku,“ napísal generálny prokurátor na Facebooku.

Nominant Sme rodina uvádza, že ministerka na túto tému nespolupracovala ochotne a podľa jeho vyjadrenia rok v tejto veci nekonala.

„Žiaľ, ministerka spravodlivosti Slovenskej republiky do dnešného dňa na môj list žiadnym spôsobom nereagovala. A hoci už v októbri 2021 médiami prebleskla správa o tom, že Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky finalizuje návrh zákona o preukazovaní pôvodu majetku, dodnes nebol predstavený odbornej ani laickej verejnosti,“ konštatuje Žilinka v statuse.

„Hodno podotknúť, že predloženie návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o preukazovaní pôvodu majetku, vyplývalo z Plánu legislatívnych úloh vlády Slovenskej republiky na rok 2021,“ dodal generálny prokurátor.

Na záver ešte Maroš Žilinka podotkol: „Ponuka na poskytnutie odborných kapacít Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky, ktoré by pri aktívnej participácii na príprave nového zákona o preukazovaní pôvodu majetku zúročili aj poznatky a skúsenosti z aplikačnej praxe, ktorú som pani ministerke spravodlivosti tlmočil v mojom liste spred roka a ktorú žiaľ nevyužila, naďalej trvá.“


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM