Zo Slovenska

ZMENA v nosení rúšok: S týmito chorobami ich už nebudete musieť nosiť

Naďalej ale platí, že až do odvolania je potrebné nosiť rúška v priestoroch interiérov budov a v prostriedkoch verejnej hromadnej dopravy.

Ilustračný obrázok k článku ZMENA v nosení rúšok: S týmito chorobami ich už nebudete musieť nosiť
17
Galéria
Zdroj: TASR

Rúška nebudú musieť nosiť už ani osoby s chronickými ochoreniami dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou a ľudia s kožnými ochoreniami tváre, u ktorých by ich nosenie mohlo viesť k zhoršeniu stavu. Vyplýva to z opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, o ktorom informoval Marek Eliáš z komunikačného referátu úradu.

Zmeny platia od soboty 4. júla od 6:00 hod.

Ostatné pravidlá nosenia rúšok sa nemenia. Naďalej platí, že až do odvolania je potrebné nosiť rúška, alebo mať inak prekryté horné dýchacie cesty v priestoroch interiérov budov a v prostriedkoch verejnej hromadnej dopravy.

Úrad verejného zdravotníctva SR pripomenul, že ochorenie COVID-19 patrí medzi kvapôčkovú infekciu a šíri sa primárne vzdušnou cestou pri kašľaní, kýchaní alebo rozprávaní. „Prekrytie horných dýchacích ciest je jedným z dôležitých nástrojov na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 na území Slovenskej republiky. Cieľom je zabrániť prenosu kvapôčok od nosičov tohto ochorenia a následne tak ďalšiemu šíreniu ochorenia v populácii,“ dodal Úrad verejného zdravotníctva SR.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie