Správy Zo zahraničia

Známa platforma vytočila Rusov do vývrtky: YouTube SPEČATIL SVOJ OSUD, odkazuje Moskva

Predstavitelia Kremľa varujú známu americkú spoločnosť pred odvetnými opatreniami.

Ilustračný obrázok k článku Známa platforma vytočila Rusov do vývrtky: YouTube SPEČATIL SVOJ OSUD, odkazuje Moskva
Zdroj: pixabay.com

Ruskí predstavitelia obvinili v sobotu americkú webovú platformu YouTube z blokovania kanála dolnej komory ruského parlamentu a varovali pred odvetnými opatreniami. TASR o tom informovala na základe správy AFP.

Odkaz Kremľa

Predseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin povedal, že Washington porušuje „práva Rusov“. Spojené štáty chcú mať podľa neho „monopol na šírenie informácií“. „To nemôžeme dovoliť,“ napísal na Telegrame.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová v súvislosti s tým zase povedala, že „YouTube spečatil svoj osud“. Zároveň ruských občanov vyzvala, aby preniesli svoj obsah z YouTube na ruské platformy. Novinári AFP potvrdili, že kanál je nedostupný.

V rámci sankcií

Firma Google potvrdila, že v dôsledku nedávnych amerických sankcií „zrušila“ kanál ruskej Štátnej dumy na YouTube. „Spoločnosť Google sa zaviazala dodržiavať všetky príslušné sankcie a zákony o dodržiavaní obchodných pravidiel,“ uviedol hovorca spoločnosti.

Kanál Duma-TV, ktorý má podľa Moskvy viac ako 145-tisíc odberateľov, vysiela debaty v parlamente a rozhovory s ruskými zákonodarcami, píše AFP.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM