Aktualizované Barbara Dallosová Správy

Zomrela legendárna Popoluška: Navždy nás opustila herečka Libuše Šafránková

Smutná správa zo susedného Česka. Herečka, ktorá sa do našich pamätí zapísala najmä ako Popoluška, odišla do hviezdneho neba.

Ilustračný obrázok k článku Zomrela legendárna Popoluška: Navždy nás opustila herečka Libuše Šafránková
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Vo veku 68 rokov zomrela česká herečka Libuše Šafránková. Informáciu priniesol český portál CNN Prima News.

Tri oriešky…

Známa herečka sa preslávila najmä ako Popoluška v obľúbenej vianočnej rozprávke Tri oriešky pre Popolušku. Hrala tiež v desiatkach filmov a rozprávok.

Stvárnila napríklad hlavné úlohy v rozprávkach Tretí princ či Princ a Večernice. Poznali sme ju aj z filmov Vrchný, prchni! či Ako utopiť doktora Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách.

Rodáčka z Brna v minulosti bojovala s rakovinou pľúc. Aj preto pred rokom odstúpila z natáčania pripravovanej rozprávky Mamánek, kde mala hrať kráľovnú.

Šafránková sa stala hviezdou v mladom veku. Ako dieťa už hrala a spievala s ochotníkmi a zúčastňovala sa recitačných súťaží.

Vyjadrili sústrasť

Český prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš v stredu vyjadrili sústrasť v súvislosti s úmrtím herečky Libuše Šafránkovej. Prezidenta Zemana správa o odchode Šafránkovej hlboko zasiahla, napísal na Twitteri prezidentov hovorca Jiří Ovčáček. Zeman podľa neho vyjadril ľútosť a úprimnú sústrasť rodine.

„Pani Libušu Šafránkovú som mal veľmi rád. Jej Popolušku som videl snáď stokrát. Bez nej si neviem predstaviť české Vianoce. A myslím, že nikto z nás,“ napísal na Twitteri Babiš.

„Je mi ľúto, že odišla. Úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a blízkym,“ dodal.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: YouTube.com

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska a zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM