Milan Hanzel Šport Ostatné športy

Večne usmiaty člen olympijského tímu je v kóme: V nemocnici bojuje o život!

Austrálsky reprezentant v bikrose Kai Sakakibara skončil s vážnymi zraneniami v nemocnici. Mladý pretekár leží v kóme.

Ilustračný obrázok k článku Večne usmiaty člen olympijského tímu je v kóme: V nemocnici bojuje o život!
Zdroj: dkbicycles.com

Talentovaný jazdec na BMX-kách mal vážny úraz počas pretekocv Svetového pohára v Bathurste, keď si pri páde poranil hlavu.

Žije, no je v kritickom stave

Ešte v nedeľu sa v hlavnom meste Austrálie v Canberre podrobil náročnej operácii mozgu. Bezprostredne po nej sa k jeho stavu vyjadrili aj samotní lekári. „Jeho stav je kritický, no stabilizovaný a v kóme by mal byť približne dva týždne,“ zvestovali správy o Kaiovi.

Rodina verí v uzdravenie

Nešťastný incident a následnú hospitalizáciu zle znášajú okrem fanúšikov večne usmiateho Kaia, aj jeho najbližší. Tí sa k tomu takto vyjadrili: „Vieme, že Kaiova cesta vpred bude dlhá a náročná, ale zostávame pozitívni. Berieme to deň po dni.“

Aj ďalšie vyjadrenie rodiny úspešného pretekára je srdcervúce. „V tejto chvíli toho veľa nedokážeme, ale Kai potrebuje nielen našu, ale aj vašu podporu a každá pozitívna energia mu pomôže,“ uviedli najbližší bikrosára, ktorý na minuloročnom svetovom šampionáte skončil deviaty.

View this post on Instagram

I was overexcited, over-tried, and consequently underperformed. I added pressure when I didn’t need to, and it felt like I buried myself this past weekend. Tough one to swallow, but luckily I’m healthy and I get another chance to redeem myself this weekend in Bathurst. Taking a couple of deep breaths to reset and I’ll be back ready to go again in a few days time. Thank you all for the continued support! Looking forward to seeing you in Bathurst. ワールドカップ開幕戦、自分の実力を出しきれずに終わってしまいました。 オーストラリアでの初戦ということもあり、力が入ってしまい、思い通りの走りができませんでした。めちゃくちゃ悔しいです。 幸いなことに、今週もバサーストでワールドカップ第3、4戦があるので、開幕戦での学習を生かしてガッチリ結果を残したいと思います。 引き続き応援よろしくお願いします!#sakakibarabmx

A post shared by Kai Sakakibara 榊原魁 (@sakakibarakai) on

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie