Aktualizované Eliška Šándorová Správy Zo Slovenska

Agresivita a hádzanie peňazí po Číňanoch: Opitého ministra Sólymosa zbalili po roztržke policajti!

Polícia v stredu (22.1.) večer zadržala opitého ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd).

Ilustračný obrázok k článku Agresivita a hádzanie peňazí po Číňanoch: Opitého ministra Sólymosa zbalili po roztržke policajti!
Zdroj: TASR

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) sa mal zapliesť do roztržky v centre Bratislavy. Informáciu priniesol portál pluska.sk.

Ja som minister!

Sólymos mal vykrikovať „Som minister životného prostredia!“ Podľa SME bol v reštaurácii na Laurinskej ulici so svojím bratom a dvojica sa mala pohádať s personálom.

Keď ich vykázali z reštaurácie, Sólymosov brat mal kopnúť do sklenenej výplne dverí a rozbiť ju.

Na miesto okrem polície privolali aj sanitku, ktorá po chvíli odišla. „Trvalo to už dlho, možno aj od piatej hodiny. Počuli sme krik, tak sme šli von. Minister ešte s jedným mužom po sebe kričali, myslím, že aj niečo rozbili a nechceli zaplatiť. Po Číňanoch (v reštaurácii, pozn.) hádzali peniaze. Minister chcel aj ujsť, tackal sa,“ popisovala pre Plusku svedkyňa z neďalekého obchodu. Minister podľa očitých svedkov zrejme zapíjal ťažkú životnú situáciu. Mal vykrikovať, že mu umiera mama.

Polícia začala trestné stíhanie

Polícia začala trestné stíhanie vo veci trestných činov výtržníctva a poškodzovania cudzej veci. Výtržnosti nahlásili polícii v stredu krátko po 17.00 h.

„Podľa doterajších informácií dvaja muži slovne, ako aj fyzicky napadli personál reštaurácie, pričom po ich vykázaní jeden z mužov poškodil a rozbil sklenenú výplň vchodových dverí reštaurácie,“ uviedol bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Polícia ich zadržala, po vykonaní potrebných úkonov oboch mužov prepustili.

Pri incidente poškodili sklenenú výplň dverí, vznikla tak škoda 1000 eur. Privolaná Rýchla zdravotnícka pomoc jedného zamestnanca reštaurácie previezla na ošetrenie do jednej z bratislavských nemocníc.

Pellegrini žiada vysvetlenie

Premiér Peter Pellegrini požiadal ministra Sólymosa, aby sa ospravedlnil za incident v bratislavskej reštaurácii, po ktorom ho zadržala polícia, informuje Denník N.

„Predseda vlády Peter Pellegrini je znepokojený medializovanými nočnými udalosťami zo strany ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa. Premiér hovoril s ministrom a požiadal ho, aby predstúpil pred verejnosť, vysvetlil svoje správanie a ospravedlnil sa,“ uviedol úrad vlády.

Rýchle správy

Najčítanejšie