MAK Správy Zo Slovenska

Kollár už presne vie, kde chce mať ministrov. O ekorezort nemajú záujem

Boris Kollár dnes upokojil ochrancov prírody. Lesy nebude klčovať minister za Sme rodina.

Ilustračný obrázok k článku Kollár už presne vie, kde chce mať ministrov. O ekorezort nemajú záujem
Zdroj: TASR

Hnutie Sme rodina by mohlo v novej vláde obsadiť ministerstvá obrany, dopravy a post vicepremiéra.

Na ministra obrany by nominovalo Milana Krajniaka, rezortu dopravy by mohol šéfovať Štefan Holý. Meno prípadného vicepremiéra líder hnutia Boris Kollár nekonkretizoval.

Uviedol to po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, ktorej meno možného nástupcu doterajšieho vicepremiéra Richarda Rašiho (Smer-SD) prezradil.

Kollár zároveň dodal, že považuje za kľúčové, aby strany plnili svoje predvolebné sľuby. Trvá na tom, že výstavba nájomných bytov je na Slovensku realizovateľná. Zároveň vyhlásil v reakcii na slová predsedu Za ľudí Andreja Kisku, že morálny kredit má. V súvislosti s pochybnosťami Kisku o vstupe Sme rodina do vlády Kollár povedal, že nechce eskalovať napätie.

„Ľudia dali spoločenskú objednávku hnutiu Sme rodina, OĽaNO, SaS, Za ľudí,“ reagoval Kollár s tým, že ľudia nechcú počuť špekulácie, ako nejsť do vlády. „Dostali sme objednávku od ľudí na zmenu,“ doplnil.

Lídrovi víťazného hnutia OĽaNO Igorovi Matovičovi Kollár odkázal, že môže počítať so 17 poslancami za Sme rodina. Kollár sa podľa svojich slov nechystá obsadiť funkciu v exekutíve, jeho strana chce post predsedu parlamentu. Šéf Sme rodina nemá problém ani s tým, aby každý nominant na ministra predostrel výpis z registra trestov.

Kollár tiež povedal, že Sme rodina nemá v pláne obsadiť ministerstvo životného prostredia.

Ste spokojní s výsledkami parlamentných volieb?

áno 44.4%
nie 42.4%
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie