Barbara Dallosová Správy Zo zahraničia

Bizarná nehoda takmer zničila taliansku dominantu: Na arénu spadla 78-tonová KOMÉTA!

Turisticky obľúbená pamiatka je pre verejnosť zatvorená. Dôvodom je incident pri demontáži gigantickej vianočnej výzdoby.

Ilustračný obrázok k článku Bizarná nehoda takmer zničila taliansku dominantu: Na arénu spadla 78-tonová KOMÉTA!
Zdroj: pixabay.com

Masívna stavba v centre talianskej Verony je po incidente s vianočnou výzdobou poškodená a až do konca januára zatvorená pre verejnosť. Informuje o tom portál wantedinrome.

Spadla do hľadiska

Nehodu nespôsobilo počasie, ale vianočná výzdoba. Počas jej demontáže spadla na veronskú arénu časť obrovskej oceľovej kométy, ktorá na stavbe napáchala nezvratné poškodenia. Prvok výzdoby váži neuveriteľných 78 ton a meria 70 metrov. Je súčasťou každoročnej zimnej výzdoby v centre mesta a obľúbeným fotopointom pre turistov.

Kométa poškodila časť hľadiska, kde počas koncertov sedávajú diváci. Našťastie, v ten deň bola pamiatka pre verejnosť zatvorená a v zasiahnutej časti sa nikto nenachádzal. Stavba je aktuálne zapečatená, nakoľko prebieha vyšetrovanie nehody.

Obrovská chyba?

Taliansky námestník pre kultúru Vittorio Sgarbi označil inštaláciu kométy za obrovskú chybu a podľa jeho slov by už nikdy nemala byť súčasťou zimnej výzdoby.

Veronská aréna je historický amfiteáter, podobne ako koloseum v Ríme. Stavba sa nachádza na námestí Piazza Bra vo Verone a pravidelne býva dejiskom veľkolepých operných koncertov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM