Správy Zo Slovenska

Blaha prišiel o Facebook a reaguje: Lichotí mu, že je ako Donald Trump a má nový PLÁN

Smerácky poslanec Ľuboš Blaha považuje zrušenie jeho stránky na sociálnej sieti za účelové. Na Facebook sa vrátiť neplánuje.

Ilustračný obrázok k článku Blaha prišiel o Facebook a reaguje: Lichotí mu, že je ako Donald Trump a má nový PLÁN
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Opozičný poslanec Národnej rady (NR) SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) považuje zrušenie jeho stránky na Facebooku za účelové. Známy politik prišiel o svoje konto po tom, ako opakovane porušoval pravidlá sociálnej siete.

Veľký výtlak

„Je to splnenie pokynu koaličných politikov, aby zavreli ústa opozičnému politikovi, ktorý mal veľký výtlak na sociálnej sieti,“ uviedol Blaha na tlačovom brífingu. Na zrušenie stránky upozornil Denník N.

Vymazanie vníma ako zásah do slovenskej politiky. „Nie je to vypnutie drobného užívateľa, je to zásah do slovenskej politiky. Máme tu kampaň v rámci referenda, máme tu reálny koalično-opozičný boj,“ dodal. Poukázal pritom na to, že jeho stránka mala najviac interakcií spomedzi všetkých stránok slovenských politikov.

„Myslím, že som po Donaldovi Trumpovi, čo je teda lichotivé, jeden z mála politikov v Európe, v Amerike či vôbec vo svete, ktorý bol takto vytrestaný,“ reagoval Blaha.

Prejde na iné platformy

Blaha avizoval, že sa nebude doprosovať o vrátenie jeho stránky, ale bude komunikovať prostredníctvom iných platforiem.

Dôvodmi zrušenia stránky mali byť opakované porušovanie pravidiel týkajúcich sa nenávistných prejavov, šikanovania a obťažovania, podnecovania k násiliu a šírenia dezinformácií o ochorení COVID-19, pre Denník N to ozrejmilo tlačové oddelenie Facebooku.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: TASR/Martina Kriková

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM