Rastislav Búgel Zo zahraničia

Českom otriasol ďalší ŠKANDÁL: V parlamente sa šnupal KOKAÍN!

V českej snemovni sa mala šnupať tvrdá droga. Objavila ju ochranka.

Ilustračný obrázok k článku Českom otriasol ďalší ŠKANDÁL: V parlamente sa šnupal KOKAÍN!
Zdroj: Pexels.com / CC0 1.0

Až rok a pol sa vedeniu policajnej ochranky darilo „tutlať“ incident z českej Poslaneckej snemovne. Ako informuje portál seznamzpravy.cz, nevedela o ňom ani súčasná predsedníčka snemovne Markéta Pekarová Adamová.

Po jednom z dlhých nočných rokovaní objavili v snemovni stopy užívania drog. Všetko mali odhaliť príslušníci ochrannej služby, čiže ochranky z radov policajtov, ktorá sa stará o bezpečnosť politikov.

Incident sa stal na prelome minulého a predminulého roka, v čase, keď tamojšia opozícia začala obštrukcie. „Napríklad v januári 2023 kvôli hlasovaniu o dôvere vlády museli poslanci v snemovni tráviť celú noc,“ píše portál.

Podozrivé zvuky

Ochranke v kancelárii susediacej s pánskou toaletou začalo byť podozrivé, keď spoza steny niekoľkokrát za noc začula divné klopkanie. Keď sa tam prišli jej členovia pozrieť, na nádržke splachovača objavili papierik s bielym práškom.

„Môžeme potvrdiť, že príslušníci Ochrannej služby PČR vo Vami spomínanom období na jednej z toaliet Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR objavili, na základe svojej vlastnej činnosti a monitoringu diania v tomto chránenom objekte, prázdny papierik, ktorý zaistili. Následným skúmaním zistili, že mohol obsahovať omamnú a psychotropnú látku,“ povedal hovorca ochrannej služby Tomáš Procházka.

Podľa zdrojov seznamzpravy.cz vykonaný test ukázal jednoznačnú prítomnosť kokaínu. Jeden z policajtov spísal oficiálny záznam.

Prečo to nikomu nepovedali?

Toaleta, na ktorej našli kokaín, sa nachádza v tesnej blízkosti kancelárie predsedníčky snemovne Markéty Pekarovej Adamovej. Server upozorňuje, že v areáli snemovne ide o miesto, kam sa dostane akýkoľvek poslanec alebo zamestnanec vybavený vstupnou kartičkou.

A prečo o tom polícia nepovedala šéfke snemovne a ani vedúcim úradníkom? „Keďže nedošlo k akémukoľvek ohrozeniu bezpečnosti chráneného objektu a ani nikomu z prítomných nehrozilo žiadne nebezpečenstvo, nebolo potrebné o tomto náleze kohokoľvek ďalej vyrozumievať,“ vysvetľuje Procházka.

Vedenie ochrannej služby na základe minimálneho množstvu drogy prípad vyhodnotilo tak, že išlo len o priestupok. Nezistili ani, kto konkrétne kokaín na záchode šnupal. Podľa hovorcu už odvtedy podobný incident nezaznamenali.

„Ochranná služba krátko po náleze prezrela záznamy z bezpečnostných kamier, avšak ani tie neodhalili človeka, ktorý papierik na WC priniesol, pretože ide o značne frekventované miesto,“ uviedla česká polícia na sociálnej sieti X. Dodala, že aktuálne vyšetruje, ako sa informácia mohla dostať do médií.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM