Filip Chudý Magazín

Chodíte s dieťaťom k logopédovi? 7 rád a TIPOV od odborníčky na domáci tréning

Ak odmieta váš syn či dcéra domáci logopedický tréning, môžete mu cvičenie s jazykom spríjemniť hravou a jednoduchou formou.

Ilustračný obrázok k článku Chodíte s dieťaťom k logopédovi? 7 rád a TIPOV od odborníčky na domáci tréning
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

6. Multimediálne pomôcky

„V dnešnej modernej digitálnej dobe majú pochopiteľne svoje miesto pri rozvíjaní reči aj takéto hry. Používajú sa skôr doplnkovo a formou odmeny na konci logopedického sedenia. Tie najvhodnejšie hry a aplikácie vám najlepšie odporučí opäť váš logopéd. Z počítačových hier a videonahrávok sú teraz medzi deťmi pomerne obľúbené Squak, Lucinka Pusinka, Detský kútik a Rapotáčik. Z mobilných aplikácií odporúčame najmä Výučbové kartičky a Logopédia.

7. Naladenie sa

„Je potrebné si pripomenúť aj fakt, že aj deti majú svoje lepšie a horšie dni. Niekedy majú náladu sa venovať takýmto cvičeniam a inokedy zase vôbec. Vnímavý rodič sa vie naladiť na svoje dieťa a vie vycítiť, kedy je dieťa nastavené na tréning. Neodporúčame dieťa nútiť do takýchto cvičení, pretože by sme aj tak nedosiahli náš cieľ a mohli by sme v dieťati vybudovať odpor.“

Dúfame, že sme vás presvedčili o tom, že logopédia môže byť pre dieťa aj príjemná či hravá. A o to práve ide. Veď sami podľa seba vieme, že nás viac baví robiť veci, ktoré sú pre nás zaujímavé a ľahšie tak dosahujeme aj želané výsledky. Tak nech sa vám darí!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM