Správy

Mikas hlási: Ďalšia vlna koronavírusu príde už ČOSKORO! Vrátime sa aj k režimu OTP?

Podľa odborníkov bude počet covidových prípadov opäť stúpať s príchodom jesene. Máme sa pripraviť aj na režim OTP?

Ilustračný obrázok k článku Mikas hlási: Ďalšia vlna koronavírusu príde už ČOSKORO! Vrátime sa aj k režimu OTP?
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Odborníci očakávajú nárast ochorení COVID-19 na jeseň. Dôvodmi nárastu sú podľa nich najmä návraty z dovoleniek, začiatok školského roka či presun podujatí do interiérov.

Ministerstvo zdravotníctva SR, konzílium odborníkov a Úrad verejného zdravotníctva SR preto upozorňujú na dôležitosť dodržiavania odporúčaní.

Prečítajte si tiež

Vrátia sa opatrenia?

„Nie je naším cieľom robiť opatrenia týkajúce sa povinností, chceli by sme ísť cestou odporúčaní a informácií, ako sa chrániť,“ skonštatoval hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Návrat k režimu OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní) sa podľa neho neočakáva.

Mikas pripomenul, že v súčasnosti platia dve vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR. „Jedna sa týka použitia respirátorov, druhá izolácie počas karantény,“ doplnil.

Výzva pre zamestnávateľov

Zároveň vyzval podniky a zamestnávateľov, aby si aktualizovali svoje pandemické pohotovostné plány napríklad, ako by postupovali, keby im vypadla určitá časť zamestnancov.

Hlavný hygienik apeluje tiež na občanov, aby si svoje zdravie chránili. Vyzdvihol význam očkovania, hygieny rúk a zásady respiračnej hygieny.

Odborníci dodali, že dôležité je tiež dodržiavanie fyzického odstupu či vyhýbanie sa kontaktu s chorými osobami a uzavretým priestorom s vysokou koncentráciou ľudí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM