Monika Hanigovská Magazín

Dážď mal zasiahnuť len JEDNO auto: Vzácny úkaz alebo Slováci naleteli hoaxu? VIDEO

Video pobláznilo celý svet. Uverili ste mu tiež?

Ilustračný obrázok k článku Dážď mal zasiahnuť len JEDNO auto: Vzácny úkaz alebo Slováci naleteli hoaxu? VIDEO
Zdroj: YouTube.com/Reprofoto News and Entertainment

Internet obletelo video, ktoré sa stalo v priebehu niekoľkých hodín horúcou senzáciou. Virálne video prevzali aj niektoré zahraničné i slovenské médiá, ktoré jav v ňom opísali slovami, že ide o „vzácny úkaz“.

Video zachytáva dážď na parkovisku, ktorého kvapky padajú len na jediné auto. Tento nezvyčajný jav označili médiá ako superlokálny dážď.

Ten mal zachytiť prostredníctvom mobilu okoloidúci na indonézskom ostrove Jáva. Ak ste tomu uverili tiež, nepotešíme vás.

Šikovne zostrihané video

„Celé video je len hoax. Ide o veľmi dobre postrihané video, ktorého cieľom je priniesť senzáciu. Z fyzikálneho hľadiska jednoducho nie je možné, aby pršalo len na jednom aute na celom parkovisku,“ informuje portál iMeteo.sk.

Ako ďalej dodáva, atmosférické javy sa dejú na škále od niekoľkých stoviek metrov po rádovo desiatky až stovky kilometrov.

„Je preto extrémne nepravdepodobné, že by kontinuálne pršalo len na jednom mieste. Jednoducho prehánky a búrky majú stovky metrov až kilometre a navyše sa pohybujú,“ vysvetľujú autori článku.

Ani stacionárna búrka

Ak sa chytáte poslednej možnosti, ktorou je stacionárna búrka, opäť sklameme nadšencov vzácnych momentov. Tento jav nie je v meteorológii výmyslom, no pri ňom zaberajú zrážky oblasť o rozlohe niekoľkých kilometrov štvorcových, a nie metrov štvorcových.

Video ale rozhodne zaujalo, takže účel splnilo.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si aj

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM