Kultúra

Do kín mieri filmová udalosť ROKA! Nový Avatar bude trvať vyše TROCH hodín

Trinásť rokov čakania sa skončilo. Nové vizuálne strhujúce dielo Jamesa Camerona nás opäť vtiahne do fascinujúceho sveta mesiaca Pandora.

Ilustračný obrázok k článku Do kín mieri filmová udalosť ROKA! Nový Avatar bude trvať vyše TROCH hodín
7
Galéria

V Londýne sa v utorok uskutočnila dlho odkladaná svetová premiéra pokračovania amerického filmu Avatar s podtitulom Cesta vody. Originál z roku 2009 sa stal komerčne najúspešnejším filmom všetkých čias.

Obrovské náklady na výrobu

Kanadského režiséra Jamesa Camerona na modrom koberci pred jedným z kín na Leicester Square sprevádzali hviezdy jeho najnovšieho filmu Sam Worthington, Zoe Saldanová, Sigourney Weaverová a Kate Winsletová, informuje spravodajská stanica BBC News.

Weaverová na premiére povedala, že ústrednou témou filmu je „rodina“ a nie životné prostredie, pretože je „univerzálnejšia a zrozumiteľnejšia“.

Film sa po svojom uvedení v USA do širokej distribúcie dostane uprostred decembra.

Avatar: Cesta vody (The Way of Water) trvá 192 minút a náklady na jeho výrobu dosiahli vyše 350 miliónov dolárov. Cameron (68) plánuje ďalšie tri pokračovania Avatara s premiérami predbežne zamýšľanými na roky 2024, 2026 a 2028.

Pôvodný film trhal rekordy

Pôvodný Avatar zarobil rekordných 2,9 miliardy dolárov. Bol nominovaný na deväť Cien Akadémie – odniesol si troch Oscarov v kategóriách vizuálne efekty, výprava a kamera.

Cameron režíroval ďalšie úspešné filmy ako Terminátor (1984), Votrelec 2 (1986), Priepasť (1989), Terminátor 2: Deň zúčtovania (1991), Pravdivé lži (1994) a Titanic (1997).

Prečítajte si tiež

Otestujte sa

Myslíte si, že film Avatar máte v malíčku? Overte si svoje vedomosti v našom zábavnom kvíze!

Kliknite SEM: Ste skutočný znalec legendárneho filmu AVATAR?

V kvíze sa vám postupne zobrazí desať otázok. Ku každej máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd.

Ak nestihnete odpovedať v limite, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Testujte a bavte sa

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na Facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie lákavé články

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM