Aktualizované Zo Slovenska

Nespokojní PENDLERI zablokovali hraničný priechod. Tvoria sa dlhé KOLÓNY!

Blokáda na diaľničnom priechode Čunovo - Rajka v smere na Slovensko sa začala ráno, okolo 8.00 hod.

Ilustračný obrázok k článku Nespokojní PENDLERI zablokovali hraničný priechod. Tvoria sa dlhé KOLÓNY!
11
Galéria

AKTUALIZÁCIA: Protest pendlerov sa skončil okolo 11.00 hod.

Na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo – Rajka sa tvoria rozsiahle kolóny. Informovala o tom hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

Nespokojní pendleri

V skupine na sociálnej sieti Slováci v Rajke a okolí miestni informujú o tom, že na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo – Rajka je protest a priechod je zablokovaný. K blokovaniu priechodu došlo aj v pondelok (5. 7.) večer. Slováci žijúci v Rajke chcú protestmi vyjadriť svoj nesúhlas s novými podmienkami vstupu do SR, ktoré platia pre pandémiu a delta variant nového koronavírusu.

„Výrazne znevýhodňujú ľudí z prihraničných regiónov, a to napriek tomu, že bývajú na území, v ktorom nie je horšia epidemiologická situácia ako na Slovensku,“ vyhlásili miestni obyvatelia na sociálnej sieti. Diskusia s kompetentnými orgánmi SR podľa nich nateraz nepriniesla žiadne riešenie.

Bárdyová TASR potvrdila, že polícia situáciu na hraničných priechodoch monitoruje. „Na ostatných hraničných priechodoch je situácia pokojná a policajti cestujúcich priebežne vybavujú bez väčšieho zdržania,“ dodala.

Polícia z tohto dôvodu odporúča použiť na prechod hranicami iné hraničné priechody. Všetky bývalé hraničné priechody tretej kategórie sú od piatkového rána otvorené, polícia na nich spolu s armádou, príslušníkmi Finančnej správy (FS) SR a Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) naďalej vykonáva kontroly plnenia karanténnych povinností osôb pri vstupe na územie Slovenska.

Od piatka 0. 7. od 6.00 hod. ráno platí vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ), ktorou sa upravujú podmienky karanténnej povinnosti občanov.

Priechody sú otvorené

„Na základe stredajšieho (7. 7.) uznesenia vlády SR a rozhodnutia ministra vnútra SR budú od piatka otvorené všetky bývalé hraničné priechody tretej kategórie a všetky prekážky na prekračovanie vnútorných hraníc budú odstránené,“ uviedla policajná hovorkyňa.

Kontroly

Priblížila, že na všetkých väčších cestných priechodoch prvej a druhej kategórie budú trvalé kontroly. Na menších priechodoch tretej kategórie sa bude podľa jej slov vykonávať pravidelný monitoring dodržiavania karanténnych povinností osôb.

Polícia apeluje na občanov, aby si pred príchodom na miesta kontroly pripravili potrebné doklady a potvrdenia, prípadne mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení, aby sa zabezpečila plynulosť premávky. Pripravené treba mať podľa slov Bárdyovej najmä potvrdenie o registrácii cez eHranicu a pokiaľ sú osoby zaočkované, aj potvrdenie o očkovaní.

Správu budeme aktualizovať.

Viac o situácii pendlerov

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM