RYB Krimi

EXKLUZÍVNE: Smrť známeho DJ-a plná ZÁHAD! Čo je s telom a čo sa NAOZAJ stalo pri zásahu?

V prípade úmrtia Petra Hrada (†40), známeho ako DJ Petrik, o ktorého smrti dnes informujú slovenské a české médiá, sa vynárajú viaceré šokujúce nejasnosti. Prečo a ako zomrel?

Ilustračný obrázok k článku EXKLUZÍVNE: Smrť známeho DJ-a plná ZÁHAD! Čo je s telom a čo sa NAOZAJ stalo pri zásahu?
3
Galéria

O tom, že známy slovenský DJ a hudobník Peter Hrad náhle zomrel už 24. marca nadránom sa medzi hudobníkmi hovorí už niekoľko dní. Hudobník z Popradu sa venoval najmä štýlom ako 2step, DnB či Break a mnohí ho poznali aj pod pseudonymami ako Peter Hxyz či Petrik Von Hxyz.

Avšak pozadie a detaily o príčinách jeho úmrtia sú doteraz nejasné a predovšetkým záhadné: Pre najbližších z jeho okolia a mamu, ktorí sa rozhodli pre Dnes24 exkluzívne prehovoriť.

Verzia o opuchu mozgu

Verzia o opuchu mozgu a nejasnom úmrtí po policajnom zásahu sa objavila aj na sociálnej sieti v komentároch. Tí, ktorí Petrika údajne poznali, skloňovali aj slovo drogy. Na našu priamu otázku, či mohol byť hudobník pod vplyvom návykových látok, jeho priateľ túto možnosť nevylúčil.

Nič to však nemení na fakte, ako samotný zásah polície a následne smrť jediného syna opísala pre Dnes24 aj Petrikova mama.

„Polícia ma priviedla na stanicu, kde som si mala syna ukľudniť. Ja som však vravela, že chcem, aby ho odviezli do Levoče, že nie je v stave, aby s ním čokoľvek robili. Videla som, že má krvou podliate oči, rozbitú hlavu aj ústa. Neposlúchli ma s tým, že syn nie je zbavený svojprávnosti a nechce ani on sám podpísať prevoz. Potom ho snáď osem policajtov muselo vziať do auta za jeho stáleho kriku. Miesto Levoče ho teda brali späť do CPZ. Auto, ktoré ho prevážalo, po chvíli zastavilo s tým, že syn skolaboval. Otočili teda späť do nemocnice, na zemi sa ho snažili oživovať do príchodu záchranky, ale podarilo sa ho údajne oživiť príliš neskoro a už mal poškodený mozog. V priebehu nasledujúcich hodín mu odišli orgány a nakoniec srdce a 24. marca skonal. V nemocnici mi tvrdia, že na akútne zlyhanie srdca, ale prvotná informácia na ARE bola, že na opuch mozgu," opísala exkluzívne pre Dnes24 tragický skon syna Alena Hradová, Petrova mama.

Nemôžu ho pochovať

Paradoxom je, že DJ Petríkovi sa osudnou stala jazda v jeho milovanom novom aute BMW, ktoré dostal od svojej mamy k narodeninám.

„Som invalidná dôchodkyňa, chcela som mu urobiť radosť a pomôcť k novému autu. Budem žiadať o úplné vyšetrenie, čo sa môjmu jedinému synovi naozaj stalo, prečo musel zomrieť,“ uzatvára pre Dnes24 pani Alena.

Aby toho nebolo málo, rodina Petrika stále nemôže pochovať, jeho telo vraj prokurátor doteraz rodine nevydal. V tomto prípade sme oslovili aj PZ SR Prešovského kraja, kde čakáme na vyjadrenie a prípadu sa budeme ďalej venovať.

Zomrel slovenský DJ Petrik Hrad
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM