MI Politika

Fico už svoje úmysly netají: Všetkých obvinených by mali pustiť na slobodu!

Opozičný Smer chce mimoriadnu schôdzu parlamentu, kde sa bude pýtať predsedu Borisa Kollára na obsah tajnej schôdzky vrcholných predstaviteľov štátu v SIS.

Ilustračný obrázok k článku Fico už svoje úmysly netají: Všetkých obvinených by mali pustiť na slobodu!
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

V centrále Slovenskej informačnej služby sa uskutočnila nevídaná schôdzka najmocnejších ľudí štátu. Informoval o tom Denník N a stretnutie potvrdili aj viacerí účastníci. Údajne mali riešiť podozrenia z ovplyvňovania vyšetrovania rôznych citlivých káuz, čo však prezidentka Čaputová odmietla. Robert Fico chce poznať detaily.

S pravdou von!

Čo sa dialo v špeciálne upravenej miestnosti SIS, ktorú nemožno odpočúvať, je neznáme. Utajenú schôdzku zvolal premiér Eduard Heger a prítomní boli aj prezidentka Zuzana Čaputová, šéf parlamentu Boris Kollár, ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, minister vnútra Roman Mikulec, šéf SIS, generálny aj špeciálny prokurátor, policajný prezident aj šéf policajnej inšpekcie.

„Budeme žiadať zvolanie mimoriadnej schôdze národnej rady, na ktorej by nám v utajenom režime Boris Kollár povedal, o čom bolo toto stretnutie,“ uviedol Robert Fico.

Šéf Smeru tvrdí, že podľa jeho informácií sa na stretnutí hovorilo o manipulácii svedkov v aktuálne prebiehajúcich vyšetrovaniach, ktoré sa týkajú rôznych vplyvných ľudí. Zopakoval, že na Slovensku je podľa neho v ohrození právny štát a demokracia. Preto je presvedčený, že obsah dôverných rozhovorov z centrály SIS by poslanci mali poznať.

Prezidentský palác sa však ostro ohradil proti takýmto informáciám. „Predmetom stretnutia nebol prípad bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského a ani žiadne iné živé prípady, ktoré dnes riešia orgány činné v trestnom konaní," uviedol pre TASR riaditeľ komunikačného odboru Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej.

Ďalšie politické dianie

Vycítil príležitosť

Mnohé z aktuálnych citlivých vyšetrovaní sa týkajú vplyvných ľudí z éry Smeru, ktorých R. Fico označuje za politických väzňov. Tajná schôdzka v sídle SIS naznačuje, že sa rieši niečo neobvyklé a Robert Fico vycítil šancu využiť to, aby pomohol svojim bývalým nominantom vo väzbe.

„Teraz by bolo najjednoduchšie všetkých, ktorí tam sedia, pustiť z väzby von. Lebo ak bolo niečo ovplyvňované, potom mohlo byť ovplyvňované všetko,“ vyhlásil šéf Smeru.

Nikto však zatiaľ nevie, čo presne najmocnejší ľudia štátu spolu riešili, a tak zostáva len veľký priestor na konšpirácie. Šéf Smeru sa nijako netají, že mu veľmi záleží na poznaní týchto informácií. Doslova povedal, že pri snahe získať hlasy na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu sa spojí s kýmkoľvek, pretože si myslí, že ide o právny štát.

Kľúčové dianie na domácej scéne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM