Hororové zápasy Partizána dráždia nielen divákov

Tréner Kužma: „V Komárne i doma takmer podľa Hitchcoca.“

Ilustračný obrázok k článku Hororové zápasy Partizána dráždia nielen divákov
Zdroj: Peter Cingeľ

BARDEJOV. V ostatných dvoch zápasoch 2. futbalovej ligy Partizán Bardejov takmer ťahal za kratší koniec povrazu. Na trávniku Komárna pred týždňom získal len bod a doma s Novým Mestom nad Váhom sa strachoval o zisk troch bodov. V bráne Partizána pred 523 divákmi mužstvo podržal Milan Vinclér z farmy vo Svidníku.

V Komárne po remíze 3:3 pred týždňom, ale aj v sobotu, to bol podľa trénera Ryszarda Kužmu, taký malý horor. „Netreba pozerať Alfreda Hitchcoca, stačilo si pozrieť tento náš zápas. Do prestávky sme mali päť gólových situácií a mohli sme vyhrávať o tri góly. Podstatné je, že po červenej karte pre Gmittera hralo celý druhý polčas akoby iné mužstvo a dávali sme góly. Vyhrávali sme 1:2 a 2:3.

No hráči akoby mali strach z toho, aby neinkasovali. Prišli pokutové kopy, aj keď sme si mysleli, že naše vedenie v závere domáci nedoženú. No penalta – bola, nebola – rozhodca ukázal na značku a koniec. Vedel som, že tento výsledok nám dá pozitívny impulz. No ukázalo sa, že akurát na tréningoch.“

Do polčasu prepadli

Nové Mesto nad Váhom sa do druhej najvyššej súťaže dostalo len vďaka tomu, že VSS Košice sa do súťaže neprihlásilo. Mužstvo z 3. ligy však ukázalo hernú fazónu, ktorú pochopili nielen hráči Partizána, ale aj diváci. Tréner Kužma nebol s výkonom svojich zverencov vôbec spokojný.

„Bol som príjemne prekvapený, ako hráči trénovali celý týždeň. No sobotňajší prvý polčas to bol tiež horor, našťastie pre nás, bez gólov. Neboli sme na trávniku a hru súpera sme narúšali veľmi slabo. Chýba nám skúsenosť, pokoj v hre. Rozhodnúť mohol Ivanko-Macej. No to je celý Ľubo. Dokáže hrať fantasticky, vloží do hry srdiečko, má ambíciu. No chýba mu koncový efekt. Nedokáže finišovať do gólového zakončenia. Keby nenastúpil Staško, chýbal by pozitívny impulz. Ani ten nie je po zranení ešte dobre pripravený. Je silný, ma charakter, išiel na hrot. Polčas bol pre neho maximum. Vybojoval dve lopty a z jeho úsilia dal Hamuľák v 85 minúte víťazný gól.“

„Netreba pozerať Alfreda Hitchcoca, stačilo si pozrieť náš zápas.“

Šance pred bránami

Kormidelník od Považia Dušan Kramlík, nečakane preskočil z 3. ligy, prehru videl v jednej chybe svojho tímu. „Takýmito zápasmi rešpekt zo súperov zhadzujeme. Chlapci si zvykajú, že je to trochu rýchlejšie. Trest prišiel za jednu chybu. Odchádzame nespokojní, určite by sme si vedeli predstaviť lepší výsledok. Stále doplácame na drobné chyby. Na tejto úrovní nás súperi dokážu vytrestať. Mali sme dosť gólových príležitostí, nezostáva nič iné, len dávať góly. Posledné tri kola sme nebodovali. Sú to mladí chlapci, okrem dvoch, je tu priemer dvadsať rokov, ešte sa len učia sa hrať takúto súťaž.“

7. kolo: BARDEJOV – Nové Mesto n/V 1:0 (0:0).

Partizán: Vinclér – Jacko, Staš, Pangrác-Piter, Belunek, Gruca, Verčimak, Grohoľ (50. Staško) Ivanko-Macej, Szčepanski, Hamuľák. Ďalšie výsledky: Lok. Košice – Skalica 2:0, Lip. Mikláš – Komárno 4:1, Sp. Nová Ves – Inter Bratislava 1:0, Zvolen – Poprad 3:2. Lídrom tabuľky je Lok. Košice.

Zdroj: Bardejovský Reportér