Aktualizované Krimi

Hrozivý ÚTOK medvedice: Na lesníka sa vrhla odzadu, TAKTO k tomu došlo!

Horár sa snažil vyhnúť priamemu kontaktu s medvedicou. Tá ho však sotila na zem a revala.

Ilustračný obrázok k článku Hrozivý ÚTOK medvedice: Na lesníka sa vrhla odzadu, TAKTO k tomu došlo!
Zdroj: unsplash.com

Dokážu ho dolapiť?

Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR nebol prizvaný na miesto v katastri Očovej, kde medveď napadol človeka. Envirorezort opätovne apeluje na záchranné zložky, ktoré sú k takýmto prípadom privolané, aby kontaktovali aj zásahový tím. Informovalo o tom tlačové oddelenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

„Bez ich urýchleného zásahu a odborného preskúmania lokality je pravdepodobnosť dolapenia šelmy, ktorá napadne človeka, takmer nulová,“ konštatuje rezort.

Zásahový tím pre medveďa hnedého bol v pondelok predpoludním informovaný o prípade napadnutia človeka medveďom. Na miesto napadnutia však nebol prizvaný, poukazuje MŽP. „Odborníci tímu preto kontaktovali poškodeného lesníka, ktorý potvrdil, že k útoku došlo v prirodzenom biotope medveďa hnedého,“ približuje.

Zvýšte opatrnosť

Envirorezort opätovne vyzýva návštevníkov lesov, aby nepodceňovali riziko stretu s medveďom a pohybovali sa iba po vyznačených chodníkoch.

Pripomína, že zásahový tím zabezpečuje starostlivosť o populáciu medveďa a monitoruje synantropných medveďov. V prípade potreby za presne stanovených podmienok môže pristúpiť aj k vylúčeniu konkrétneho jedinca z populácie. Zásahový tím považuje za dôležitú aj priamu komunikáciu so zranenými osobami a vypočutie svedkov udalostí. „Takto získané informácie sú potrebné na mapovanie situácie a správania jedincov,“ konštatuje MŽP.

V prípade, že ľudia zaregistrujú medveďa v blízkosti ľudských obydlí, majú to ohlásiť na tiesňové linky 158, 112, 159 alebo zásahovému tímu ŠOP SR na čísle +421 903 201 879.

ilustračné foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM