Zo Slovenska

IKEA upozorňuje na nebezpečný výrobok: Ak ho máte doma, OKAMŽITE ho prestaňte používať!

Obľúbený obchod s nábytkom upozorňuje svojich zákazníkov. Jeden z produktov vás môže zraniť!

Zdroj: Dnes24.sk

Švédsky nábytkársky gigant uverejnil výzvu, ktorá sa týka niektorých zrkadiel LETTAN. Hrozí totiž uvoľnenie nástenných kovaní.

Prestaňte ho používať!

„IKEA vyzýva všetkých zákazníkov, ktorí vlastnia toto zrkadlo LETTAN, aby ho prestali používať a bezplatne si objednali náhradné nástenné kovania,“ píše IKEA na svojom webe.

Firma pripomína, že pri vývoji výrobkov využíva prísny program testovania a hodnotenia rizík: „Napriek tomu sme si všimli, že niektoré kovania, ktorými sa upevňujú zrkadlá LETTAN na stenu, sú chybné. To následne viedlo k neočakávanému pádu niektorých zrkadiel.“

Chyba u jedného z dodávateľov

Na opravu niektorých zrkadiel LETTAN spoločnosť vyzvala už v januári 2023. „Po ďalšom hĺbkovom preskúmaní situácie a ďalších kontrolách u našich dodávateľov sa ukázalo, že jeden z našich dodávateľov zrkadiel LETTAN používal vo výrobe chybné nástenné kovania dlhšiu dobu, než bola pôvodne IKEA informovaná. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli preventívne predĺžiť výzvu na kontrolu tohto výrobku, keďže bezpečnosť našich zákazníkov je pre nás prvoradá,“ vysvetľuje IKEA.

Súčasná výzva na opravu zrkadiel LETTAN sa týka všetkých zrkadiel LETTAN s pečiatkou s dátumom pred a vrátane 2105 (rok, týždeň) a zrkadiel LETTAN s číslom dodávateľa 21944 a pečiatkou s dátumom pred a vrátane 2325 (rok, týždeň).

Ak ste doma objavili niektoré z vyššie spomenutých zrkadiel, spoločnosť môžete požiadať o náhradné kovania s číslom položky 139298/1.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM