Politika

Jablko má jasnú víziu, hovorí Ďuriš Nicholsonová: S kým odmieta spoluprácu?

Lucia Ďuriš Nicholsonová opisuje stranu Jablko ako jasne prozápadnú a proeurópsku. S kým rokuje o spolupráci?

Ilustračný obrázok k článku Jablko má jasnú víziu, hovorí Ďuriš Nicholsonová: S kým odmieta spoluprácu?
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Jablko je moderná stredová strana so silným sociálnym programom, predstavila svoj projekt zakladateľka a europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Ako informovala na stredajšej tlačovej konferencii, za najdôležitejšiu reformu považuje vznikajúca strana štrukturálnu reformu regiónov.

Mohlo by vás zaujímať

Prozápadná strana

„Jablko má jasnú víziu – návrat morálnosti, návrat rozumu, dodržiavanie dohôd, predpisov a záujem krajiny a občanov, ktorý má byť nadradený akýmkoľvek straníckym hádkam,“ načrtla Ďuriš Nicholsonová.

Pre rozvoj krajiny a regiónov sú podľa nej potrební politici s otvorenými mysľami, ktorí dokážu čeliť novodobým výzvam.

Jablko je podľa nej jasne prozápadnou, proeurópskou stranou, ktorá vidí potenciál v mladých ľuďoch.

Databázu strany podľa Ďuriš Nicholsonovej tvorí okolo 180 ľudí. Súčasťou strany sú napríklad aj bývalí politici Jozef Mihál a Peter Ošváth. Sympatizanti dosiaľ vyzbierali približne 5-tisíc podpisov na vznik strany.

Rokuje o spolupráci

Ďuriš Nicholsonová potvrdila, že je otvorená rokovaniam o spájaní, chce zabrániť prepadávaniu hlasov. O spolupráci už rokovala s dočasne povereným premiérom a lídrom mimoparlamentnej strany Demokrati Eduardom Hegerom, lídrom mimoparlamentnej ODS Pavlom Mackom či s expremiérom Mikulášom Dzurindom, ktorý ohlásil projekt Modrí – Európske Slovensko. Konkrétne závery to zatiaľ neprinieslo.

Naopak zakladateľka strany vylúčila spojenie s extrémistami, medzi ktorých zaradila aj zástupcov Smeru-SD, Republiky či ĽSNS. Odmieta aj spoluprácu s OĽANO pod vedením Igora Matoviča. Nateraz označila za naivné a trúfalé vylučovať zo spolupráce Hlas-SD.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Viac z politiky

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM