Milan Hanzel Hokej

Jasný postoj košických hokejistov smerom k šéfovi ligy: Medaily si NEPROSÍME! FOTO

Gesto hodné uznania. To predviedli v hokejovom klube HC Košice po tom, čo vrátili bronzové medaily.

Ilustračný obrázok k článku Jasný postoj košických hokejistov smerom k šéfovi ligy: Medaily si NEPROSÍME! FOTO
Zdroj: Facebook

Oficiálna stránka oceliarov hlási, že nemá záujem o cenné kovy za tretie miesto, ktoré im zostalo po tom, čo sa Tipsport Liga náhle prerušila a následne aj ukončila. Proti je aktuálna situácia okolo koronavírusu.

Majstrom barani

Kontroverzné reakcie vyvolalo vymenovanie hokejistov Banskej Bystrice za slovenského šampióna. Vedenie našej najvyššej súťaže ho určilo aj napriek tomu, že sa neskončila nadstavbová časť a o majstrovi sa malo rozhodnúť až v play-off. Kým barani spod Urpína sa mohli tešiť zo štvrtého titulu v rade, v ostatných kluboch len neveriacky krútili hlavami. A nielen oni! Aj početná verejnosť sa oháňala tým, ako sa skončila sezóna v Česku či v Nemecku. Tam majstrov nemenovali…

„Vedenie klubu, realizačný tím a hráči klubu HC Košice sa jednohlasne zhodli, že si bronzové medaily neprevezmú. Klub ich dnes ráno posiela späť spoločnosti PRO-HOKEJ, a.s.“ píše sa na stránke www.hckosice.sk.

Odkaz Lintnerovi

V správe sa nachádza aj vyhlásenie klubu, ktoré vám prinášame v plnom znení. „Vážený pán Lintner, vedenie klubu, realizačný tím a hráči klubu HC Košice sa jednohlasne zhodli na vrátení Vami zaslaných bronzových medailí. V nadväznosti na nami medializované vyjadrenie (dostupné na www.hckosice.sk) považujeme udelenie medailí za 3. miesto tímu HC Košice za nesprávne a nestotožňujeme sa s ním rovnako, ako sa nestotožňujeme s vyhodnotením celkového poradia na základe priebežného bodového stavu. Vzniknutú situáciu považujeme za bezprecedentnú a stotožňujeme sa s riešením, ktoré prijali viaceré renomované a situáciou dotknuté ligy,“ píše sa v liste, pod ktorý sa podpísal prezident košického klubu Július Lang.

Košice vrátili cenné kovy
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie