Milan Hanzel Správy

Krajniak sa obáva francúzskeho scenára: Zavedie sa aj u nás zákaz vychádzania v noci?

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak by bol rád, keby sa Slovensko nedostalo do takej situácie, v akej je teraz Francúzsko.

Ilustračný obrázok k článku Krajniak sa obáva francúzskeho scenára: Zavedie sa aj u nás zákaz vychádzania v noci?
Zdroj: TASR/AP , Dnes24.sk , TASR/Jakub Kotian

Minister sa takto zdôveril na sociálnej sieti: „Tomuto sa chceme vyhnúť. Ešte stále tomu môžeme predísť.“

O čo ide?

Krajniak narážal na informáciu, ktorá prišla z Francúzska, kde prezident krajiny Emmanuel Macron nariadil v Paríži a ďalších ôsmich mestách nočný zákaz vychádzania od 21.00 h do 06.00 h.! Toto opatrenie bude platiť od soboty na obdobie najmenej štyroch týždňov, oznámil v stredu večer v televíznom rozhovore.

Prezident sa rozhodol opatrenie zaviesť po tom, čo v krajine výrazne stúpol počet osôb nakazených novým koronavírusom.

„Musíme konať. Musíme zastaviť šírenie vírusu,“ povedal Macron v interview a dodal, že opatrenia by mali zamedziť návštevy reštaurácií a iných domácností vo večerných a nočných hodinách.

Tieto mestá sú „vypnuté“

Okrem aglomerácie Paríža sa opatrenie dotkne miest Grenoble, Lille, Rouen, Lyon, Aix-Marseille, Saint-Étienne, Toulouse a Montpellier. Zákaz vychádzania sa bude týkať okrem iného kín, reštaurácií či divadiel. Jeho dodržiavanie bude kontrolované a za nedodržanie nariadenia bude hroziť pokuta vo výške 135 eur, avizoval Macron.

Cieľom je podľa Macrona aj ochrániť hospodárstvo – pomoc pre podniky bude pokračovať. „Budeme naďalej pracovať. Nestratili sme kontrolu,“ zdôraznil prezident, dodal však, že situácia je „znepokojujúca“.

V krajine momentálne registrujú 779-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a v súvislosti s ochorením zaznamenali 33 037 úmrtí.

Tomuto sa chceme vyhnúť. Ešte stále tomu môžeme predísť:

Posted by Milan Krajniak on Wednesday, October 14, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie