Zo zahraničia

Krvavé odhady NATO: Rusko už mohlo na Ukrajine prísť až o 15-tisíc vojakov

Na Ukrajine pokračuje ruská invázia, ktorú Kremeľ označuje ako „špeciálna vojenská operácia“. Vysokopostavený predstaviteľ NATO prezradil odhady počtu ruských strát.

Ilustračný obrázok k článku Krvavé odhady NATO: Rusko už mohlo na Ukrajine prísť až o 15-tisíc vojakov
Zdroj: TASR/AP

Na Ukrajine zahynulo od začiatku ruskej invázie odhadom 7 000 až 15 000 ruských vojakov, uviedol pre agentúru AP vysokopostavený vojenský predstaviteľ NATO.

Tento predstaviteľ pod podmienkou anonymity spresnil, že uvedený odhad je založený na informáciách od ukrajinských činiteľov, na oficiálnych údajoch z Ruska aj na iných zdrojoch.

Postup sa spomalil

Keď ruské vojská 24. februára zaútočili na Ukrajinu, zdalo sa pravdepodobné, že dokážu rýchlo zvrhnúť vládu v Kyjeve, pripomína AP.

Ruské sily však ani po štyroch týždňoch nedobyli hlavné mesto Kyjev a ich postup spomaľujú útoky ukrajinskej armády vyzbrojenej zbraňami, ktoré jej poskytli západné krajiny.

Prečítajte si tiež

Známa taktika

Kremeľ sa v reakcii na tvrdý odpor Ukrajincov uchýlil k ostreľovaniu z diaľky, komentuje AP s tým, že túto taktiku použili ruské jednotky v Čečensku či Sýrii, čím viaceré tamojšie mestá úplne zrovnali so zemou.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v utorok tvrdil, že ruská „špeciálna vojenská operácia“ na Ukrajine pokračuje presne podľa vopred stanovených plánov a cieľov.

Peskov sa takisto snažil tvrdiť, že Rusko útočí len na vojenské ciele – aj napriek početným správam o ruských útokoch voči civilným cieľom.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ilustračné foto

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM