Zo zahraničia

NATO plánuje posilniť východné krídlo: Ani na Slovensku nebude chýbať BOJOVÁ skupina!

Vo štvrtok (24. 3.) sa má na mimoriadnom samite lídrov Severoatlantickej aliancie (NATO) v Bruseli dohodnúť aj o posilnenie síl na východnom krídle Aliancie.

Ilustračný obrázok k článku NATO plánuje posilniť východné krídlo: Ani na Slovensku nebude chýbať BOJOVÁ skupina!
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Výsledkom by bolo rozmiestnenie štyroch nových bojových skupín v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Uviedol to v stredu generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. TASR o tom informovala na základe tlačového brífingu šéfa NATO a informácií od agentúr AFP a Reuters.

„Očakávam, že lídri budú súhlasiť s posilnením postavenia NATO vo všetkých oblastiach, s výrazným posilnením prítomnosti vo východnej časti Aliancie na súši, vo vzduchu a na mori,“ povedal Stoltenberg a dodal, že s novými bojovými skupinami a už existujúcimi silami v troch pobaltských krajinách a Poľsku bude mať NATO osem mnohonárodných skupín pozdĺž východného krídla Aliancie.

Stoltenberg zároveň vyhlásil, že ukrajinská kríza ukázala, že NATO musí z dlhodobého hľadiska obnoviť svoju odstrašujúcu a obrannú pozíciu.

Aj Čaputová

Prezidentka Zuzana Čaputová sa zúčastní samitu lídrov Severoatlantickej aliancie (NATO) v Bruseli. Na diaľku sa naň pripojí aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

„Po online samite lídrov NATO, ktorý sa konal 25. februára 2022, ide už o druhý mimoriadny samit Aliancie od začiatku ruskej vojenskej invázie na Ukrajine,“ dodal.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM