Politika

KTO z koho? OĽANO neustúpi: MATOVIČ ostane ministrom financií!

Najnovšie stanovisko strany OĽANO znie jasne. Odchod Igora Matoviča neprichádza do úvahy. Čo to znamená pre SaS?

Ilustračný obrázok k článku KTO z koho? OĽANO neustúpi: MATOVIČ ostane ministrom financií!
Zdroj: TASR/Pavol Zachar , TASR/Martin Baumann

Líder OĽANO Igor Matovič zostane ministrom financií aj po uplynutí ultimáta od strany SaS. Uznieslo sa na tom predsedníctvo hnutia OĽANO, ako aj jeho poslanecký klub.

OĽANO zároveň pozvalo predstaviteľov strán „pôvodnej“ koalície na piatkové (12. 8.) stretnutie. Informovalo o tom hnutie OĽANO v stanovisku.

Prečítajte si tiež

Rozhodnutie nezmenia

„Toto rozhodnutie je nemenné. Igor Matovič vyhral voľby. Dostal mandát na zostavenie koalície pre toto volebné obdobie. Je predsedom strany s najvyšším počtom poslancov v parlamente,“ odôvodnilo svoje rozhodnutie predsedníctvo a poslanci OĽANO.

Hnutie upozornilo, že Slovensko čelí bezprecedentným výzvam, ako je pandémia, vojna na Ukrajine, utečenecká kríza, extrémna inflácia či rast cien energií.

„Je to čas, kedy je potrebné držať spolu, poskytnúť občanom potrebnú oporu a istotu, že ich vláda týmto náročným obdobím bezpečne prevedie,“ dodalo v stanovisku.

Budú rokovať

OĽANO preto pozvalo predstaviteľov štyroch vládnych strán na stretnutie, ktoré označilo „Zodpovednosť za Slovensko“. Rokovať majú v piatok vo vládnom hoteli Bôrik.

SaS vypovedala koaličnú zmluvu a žiada vypracovanie novej. Ich požiadavkou je aj odchod Matoviča z vlády. Ak sa ich požiadavky nenaplnia do konca augusta, ministri za SaS chcú podať demisiu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479