Rôzne

KURIOZITA DŇA: Krásna Sofía búra všetky stereotypy o tom, ako má vyzerať modelka

Módny priemysel sa v priebehu rokov trochu zmenil a na mólach sa už neobjavujú len fyzicky dokonalé krásky.

Ilustračný obrázok k článku KURIOZITA DŇA: Krásna Sofía búra všetky stereotypy o tom, ako má vyzerať modelka
4
Galéria

Portorikánska kráska a ambiciózna modelka Sofía Jirau kompletne ovládla New York Fashion Week. Pozornosť na seba strhávala nielen svojou krásou!

Očarujúca kráska

Svet módy už dávno nie je len o mierach 60–90–60, výške nad 170 a dokonalom úsmeve. Módny priemysel sa v priebehu rokov trochu zmenil a na mólach sa už neobjavujú len fyzicky dokonalé krásky.

Mladá 22-ročná Sofía trpí Downovým syndrómom. Ale že by pre poruchu vyslovene trpela, sa nedá povedať. Sofía je sebavedomá mladá žena, z ktorej bude čoskoro veľmi žiadaná modelka. Svedčí o tom už jej nedávny úspech na New York Fashion Weeku, kde predviedla šaty od módnej návrhárky Marissy Santiago.

Divákov počas prehliadky oslnila svojou krásou a energiou. „Včera sa mi splnil sen. Narodila som sa kvôli tomu a chcem ukázať svetu, že mám všetko, čím môže modelka zažiariť,“ napísala modelka na Instagrame, kde inšpiruje už takmer 70-tisíc sledovateľov.

„Žiadne obmedzenia neexistujú, aj vy si môžete splniť svoje sny!“ hovorí blondínka.

Úspešná podnikateľka

Kvôli ochoreniu si Sofía zažila v živote dosť krutých chvíľ, ale nakoniec sa všetko obrátilo k dobrému. “Keď som bola malá, pozrela som sa do zrkadla a povedala: Budem modelkou a podnikateľkou!“ povedala mladá kráska. A sen sa jej splnil!

Od nástupu do agentúry INprende je modelkou pre Kelvin Giovannie a Marisa Santiago a nedávno uviedla na trh vlastnú sériu odevov a doplnkov Alavett.

Snívať ale neprestáva. „Chcem sa stretnúť s Jennifer Lopez. Páči sa mi, ako sa oblieka, milujem všetky jej šaty, piesne aj fotografie," uviedla pre portál boredpanda.

O ambicióznej kráske ešte určite budeme počuť!

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie