han Zo Slovenska

Lengvarský naznačil, že lockdown POTRVÁ do Vianoc! Potvrdzuje to nový počet nakazených

Tí, čo si mysleli, že lockdown skončí za dva týždne, sa zrejme prerátali. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský totiž pripustil jeho predĺženie. Najnovšie údaje o epidemiologickej situácii sa príliš nezlepšujú.

Ilustračný obrázok k článku Lengvarský naznačil, že lockdown POTRVÁ do Vianoc! Potvrdzuje to nový počet nakazených
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Vláda v stredu večer rozhodla a predstavila dvojtýždňový lockdown pre všetkých Slovákov. Najprv sa zvažovalo, že „zavretí“ zostanú len tí, ktorí nie sú zaočkovaní, ale napokon z toho vzišlo. Lenže, nemusí zostať len pri dvoch týždňoch. Samotný šéf rezortu zdravotníctva o tom uvažuje.

Slová ministra

„Myslím si, že opatrenia budú pokračovať, ako sú… Na ďalšie dva týždne. Je to môj osobný názor,“ povedal Lengvarský v rozhovore pre Denník N.

„O tých detailoch, čo bude o dva týždne, by som len špekuloval. Po dvoch týždňoch od prehodnotenia budú podľa mňa v minimálnych obmenách pokračovať,“ vyjadril sa ešte minister zdravotníctva, ktorý jedným dychom dodal, že výnimkou nebudú ani zaočkovaní.

Čo z toho vyplýva? S veľkou pravdepodobnosťou to, že aj tieto Vianoce budú v podobnom duchu ako boli tie minuloročné. Samozrejme, keď sa situácia zlepší a napríklad v nemocniciach bude oveľa menej pacientov s koronavírusom, Lengvarský nevylúčil nabehnutie na klasický regionálny COVID automat.

Aké sú aktuálne údaje ohľadom koronavírusu za včerajšok, si prečítate na ďalšej strane.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR/Pavol Zachar
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM