Magazín

Lenka začínala v krasokorčuliarskych korčuliach, dnes reprezentuje Slovensko v hokeji

V seriáli Ver si! sa rozprávame s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí na ceste za svojimi snami a úspechmi vytrvali a dnes sú vzorom.

Ilustračný obrázok k článku Lenka začínala v krasokorčuliarskych korčuliach, dnes reprezentuje Slovensko v hokeji
Zdroj: Facebook.com/Lenka Čurmová

Lenka je na prvý pohľad nežná kráska, no na ľade sa mení na dravú športovkyňu. Rozprávali sme sa s Lenkou Čurmovou, hráčkou hokejového tímu Buffalo Beauts v ženskej NHL a reprezentantkou Slovenska v ľadovom hokeji.

Dievča na štadióne

V rozhovore nám Lenka prezradila ako sa dostala k hokeju a aj to, ako si spomína na svoje začiatky.

Korčuľovať začala, keď mala šesť rokov. Lenkine prvé korčule boli dokonca krasokorčuliarske, nie športové. Na ľade sa ale veľmi rýchlo zorientovala, čo si všimol aj miestny tréner. „Dievča na štadióne v korčuliach a hokejkou v ruke bolo kedysi veľmi vzácne vidieť, bralo sa to ako rarita,“ spomína dnes už slovenská reprezentantka, ktorá sníva o účasti na olympiáde.

Spočiatku hrávala Lenka v zmiešanom tíme aj s chlapcami, dnes hrá za čisto ženský tím. Pre rokom podpísala kontrakt s Buffalo Beauts. „Buffalo Beauts skladali nový tím. Vďaka spoluhráčke z Bratislavy som získala kontakt na generálnu manažérku. Vypýtala si nejaké videá, pozvala nás na konkurz a vyšlo to,“ hovorí Lenka.

Na ľade si prežila aj emotívne chvíle, kedy mala chuť sa rozplakať, či dokonca pobiť. Viac o tom sa dozviete vo VIDEO rozhovore (pod článkom).

Prečítajte si aj

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM