Šport

Lyžiari už ani neverili: Dve tatranské strediská spúšťajú jarnú sezónu

Uvoľnenie celoslovenských opatrení od 19. apríla príjemne prekvapilo aj zanietených lyžiarov.

Ilustračný obrázok k článku Lyžiari už ani neverili: Dve tatranské strediská spúšťajú jarnú sezónu
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso sa pripravujú na obnovenie prevádzky. Po uvoľnení protipandemických opatrení by prvých lyžiarov mali privítať vo štvrtok 22. apríla. Informoval o tom Marián Galajda zo spoločnosti Tatry Mountain Resorts (TMR), ktorá je prevádzkovateľom stredísk.

Dostatok snehu

V horských strediskách je zásluhou priaznivých podmienok stále dostatok snehu. „Otvoríme od 22. do 25. apríla. Na lyžovanie bude podľa COVID automatu potrebný negatívny test na ochorenie COVID-19 nie starší ako 72 hodín, prekrytie dýchacích ciest a dodržiavanie všetkých základných preventívnych pravidiel. Lyžiarske strediská budú podľa záujmu a vhodných podmienok otvorené aj počas ďalšieho víkendu,“ priblížil manažér obchodu a marketingu TMR na Slovensku Matej Hulej.

Zdôraznil, že v prípade ideálneho vývoja okolností nie je vylúčené ani sprevádzkovanie zjazdovky v Lomnickom sedle.

Galajda upozornil, že v strediskách už nebudú v prevádzke mobilné odberové miesta (MOM) na antigénové testovanie. „Lyžiari a návštevníci by preto mali absolvovať test ešte v mieste bydliska alebo v niektorom z ďalších otvorených verejných MOM,“ povedal.

Lyžiarsku sezónu v Jasnej otvorili 5. decembra minulého roka, o týždeň na to sa lyžovalo aj na Štrbskom Plese. Od 1. januára museli všetky strediská vzhľadom na pandemickú situáciu na Slovensku prevádzku uzavrieť. Prevádzkovatelia sprístupnili zjazdovky najmä fanúšikom skitouringu a skialpinizmu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aktuálne zo Slovenska:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM