han Politika

Matovič si so Sulíkom nedá POKOJ: Najnovšie ho nazval imúnnym Riškom!

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) nevynechá ani jednu príležitosť, keď si môže "rypnúť" do kolegu z koalície, šéfa SaS Richarda Sulíka. Spravil tak aj teraz.

Ilustračný obrázok k článku Matovič si so Sulíkom nedá POKOJ: Najnovšie ho nazval imúnnym Riškom!
Zdroj: Facebook.com/igor.matovic.7

Líder OĽANO narážal na to, že niektorí koaliční partneri jeho zákon k balíčku pomoci pre vybrané skupiny za 1,3 miliardy eur, neschvaľujú. Hlavne diskusia na túto tému je zväčša namierená proti Matovičovi.

Práve Sulík a strana SaS boli azda najväčšími kritikmi spomínaného zákona, čo bývalý premiér zobral osobnejšie. Dokazuje to jeho príspevok na Facebooku, v ktorom sa opäť raz obul do Sulíka.

Krátky proces

Tak Matovič nazval svoj status na Facebooku, pretože aj extrémne rýchlo sa podarilo schváliť protiinflačný balík. Zrejme to musel aj takouto formou prezentovať, aby sulíkovcom pripomenul, že mu podarilo „pretlačiť“.

„Dnes som sa zobudil s dobrým pocitom. Zaparkovať v pokladničkách rodín s nezaopatrenými deťmi ročne viac o 1,3 miliardy eur, je tá najlepšia skrýša pred akoukoľvek protirodinnou vládou. Ak by sa opäť niekedy, božechráň, dostala k moci. Zobrať deťom ich prídavky, daňové bonusy si skorumpovaný Fico či Pellegrini nikdy netrúfnu. Ani voči sociálnemu cíteniu imúnny Riško,“ napísal Matovič.

Matovič ešte dodal: „Áno, bolo to rýchle, bez zbytočných diskusií… Tak trochu bágrom. Pardón. Prečo? Inak by sa to nikdy nepodarilo. Nepriatelia rodín by viacmesačnú vojnu s podporou zaujatých médií vyhrali. Niekoľko týždňový krátky proces šancu vyhrať nemali… A tak vyhrali rodiny.“

Balíček pomoci

Na voľnočasové aktivity dostanú deti od päť do 18 rokov každý mesiac 60 eur. Vyplýva to z návrhu zákona o financovaní voľného času dieťaťa, ktorý v utorok schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.

Pôvodne sa počítalo s tzv. krúžkovným v sume 50 eur, na základe pozmeňujúceho návrhu z výborov sa však tento príspevok zvýšil na 60 eur. Zákon podporilo 83 zo 131 prítomných poslancov. Za boli poslanci OĽANO aj Sme rodina.

Z nezaradených návrh podporili poslanci zo Za ľudí a tiež Martin Čepček, Ján Krošlák, Katarína Hatráková, Romana Tabák, ale aj Jozef Šimko, Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa. Opatrenia podporili aj poslanci pôsobiaci v ĽSNS. Koaličná SaS hlasovala proti.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

KRÁTKY PROCES Dnes som sa zobudil s dobrým pocitom. Zaparkovať v pokladničkách rodín s nezaopatrenými deťmi ročne viac...

Posted by Igor Matovic on Wednesday, May 25, 2022
Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM