Zo Slovenska

Mikulec do konca týždňa rozhodne, či vymenuje Kovaříka za šéfa polície

Do konca týždňa sa minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) rozhodne, či vymenuje do funkcie policajného prezidenta Petra Kovaříka.

Ilustračný obrázok k článku Mikulec do konca týždňa rozhodne, či vymenuje Kovaříka za šéfa polície
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Roman Mikulec zároveň povedal že berie do úvahy pondelkové odporúčanie parlamentného brannobezpečnos­tného výboru.

„Obidvaja kandidáti sú pre mňa kvalitnými kandidátmi. Každý z nich má svoje plusy a mínusy, každý z nich má svoj prínos. Ešte by som si to chcel prehodnotiť,“ povedal novinárom s tým, že „absolútne berie do úvahy“ odporúčanie výboru.

Svoje rozhodnutie nechce naťahovať, no chce si ešte prejsť koncepcie a návrhy, ktoré kandidáti prezentovali pred výborom.

Výbor Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť odporučil do funkcie prezidenta Policajného zboru (PZ) Petra Kovaříka. Členovia výboru to odhlasovali po pondelkovom vypočúvaní kandidátov.

Okrem Kovaříka sa o funkciu uchádzal Štefan Hamran. Šéfa polície má vymenovať minister vnútra. Kovaříka v hlasovaní podporilo desať poslancov, za Hamrana hlasovali šiesti.

Miesto policajného prezidenta sa uvoľnilo po odstúpení Milana Lučanského. Od septembra minulého roka PZ dočasne vedie Kovařík. Hamran pôsobí ako veliteľ útvaru osobitného určenia Prezídia PZ.

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM