han Politika

Minister Naď: Urobíme všetko pre to, aby sme novodobého Hitlera ZASTAVILI!

Mier nie je samozrejmou hodnotou ani v súčasnom svete. Taký postoj zaujali členovia OĽaNO, ku ktorým sa pridal aj minister obrany Jaroslav Naď.

Ilustračný obrázok k článku Minister Naď: Urobíme všetko pre to, aby sme novodobého Hitlera ZASTAVILI!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Príklad našich predkov nám jasne pripomína, že musíme stáť na strane demokracie a podporovať hrdinský boj proti agresorovi. Koaličné hnutie to uviedlo na sociálnej sieti pri príležitosti výročia konca druhej svetovej vojny.

„Zmyslom Dňa boja proti fašizmu okrem iného je, aby sme si pripomenuli, aké zhubné následky majú šialené ideológie neznášanlivosti a rasizmu. Na konci tohto vojnového besnenia zostali milióny mŕtvych a zbedačené krajiny. Každý v rámci svojich možností by mal urobiť všetko pre to, aby sme my a naše deti nemuseli nikdy vojnové hrôzy zažívať,“ skonštatovalo OĽA­NO.

Slová Naďa

“Nie, ani po 77 rokoch mieru v našom regióne, nemôžeme povedať, že sme vyhrali nad zlom a nenávisťou a že mier je trvalý. Nie, žiaľ nie je. Slovensko, chvalabohu, má pevné miesto v demokratickej a slobodnej rodine štátov Európskej únie a Severoatlantickej aliancie. Vďaka tomu máme oveľa väčšiu šancu na mier a slobodu, ako mali naši rodičia či starí rodičia v priebehu 20. storočia," uviedol minister obrany Jaroslav Naď na Facebooku.

„Dnes 8. mája si pripomíname koniec druhej svetovej vojny a oslavujeme víťazstvo nad fašizmom v roku 1945. Žiaľ, tento rok je to veľmi trpká oslava. Hneď za našou východnou hranicou v týchto dňoch dopadajú rakety na nevinných ľudí, ktorí za túžbu žiť v mieri, slobode a demokracii platia najvyššiu cenu v podobe ľudských životov. Len preto, že si ich agresívny sused myslí, že má právo druhým diktovať, čo majú robiť,“ dodal Naď v ďalšom statuse.

„Nech je dnešný deň pripomienkou toho, že našu pomoc Ukrajine myslíme vážne, a urobíme všetko pre to, aby sme novodobého Hitlera z Ruska zastavili. Pretože ak ho spoločne nezastavíme na Ukrajine, nič mu nebude brániť v tom, aby to zajtra vyskúšal aj u nás…,“ doplnil Jaroslav Naď.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

“Nie, ani po 77 rokoch mieru v našom regióne, nemôžeme povedať, že sme vyhrali nad zlom a nenávisťou a že mier je...

Posted by Jaro Naď - minister obrany SR, OĽANO on Sunday, May 8, 2022

111. TÝŽDEŇ V OBRANE Dnes 8. mája si pripomíname koniec druhej svetovej vojny a oslavujeme víťazstvo nad fašizmom v...

Posted by Jaro Naď - minister obrany SR, OĽANO on Saturday, May 7, 2022
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM