Aktualizované Politika

Ministri hodnotia STO dní novej vlády: Od prvej chvíle musíme pracovať 24 hodín denne!

Ministri po 100 dňoch vo vláde hovoria, že naplno pracujú od začiatku.

Ilustračný obrázok k článku Ministri hodnotia STO dní novej vlády: Od prvej chvíle musíme pracovať 24 hodín denne!
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer , TASR/Pavol Zachar

Ministri po prvých 100 dňoch vo vláde konštatujú, že od začiatku pracujú naplno, snažia sa plniť predvolebné sľuby a prijímať kroky v prospech občanov. Vyplýva to z ich vyjadrení pred štvrtkovým rokovaním vlády.

Pracujú na plnení predvolebných sľubov

Vicepremiérka a ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) uviedla, že pracujú najusilovnejšie, ako sa dá.

„Jednotlivé veci, ktoré sme sľúbili ešte pred voľbami, postupne plníme,“ zhodnotila. V rezorte hospodárstva boli pre ňu prioritami do konca minulého roka stabilizácia cien energií a kompenzácie voči domácnostiam a zraniteľným subjektom, ako aj dorokovanie výnimky na ruskú ropu.

Podpredseda vlády pre eurofondy a plán obnovy Peter Kmec (Hlas-SD) vidí svojich prvých 100 dní v úrade „vcelku okej“.

„Robíme stále analýzu plánu obnovy, rozbehli sme spoluprácu s Ukrajinou a robíme veľmi pozitívne kroky aj v oblasti podpory vedy, výskumu,“ načrtol.

Pracujú nonstop

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) podotkol, že nedostal 100 dní, keďže bol odvolávaný krátko po vyslovení dôvery kabinetu. „Pre mňa je to symbolické číslo, ale my sme tu ako ministri a musíme pracovať od prvej chvíle 24 hodín denne,“ povedal.

Minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD) si myslí, že sa darí prijímať zákony pre ľudí. Pripomenul napríklad 13. dôchodok, 300 eur pre každého poberateľa dôchodku, bonifikáciu hypoték, odvodové úľavy pre potravinárov či pomoc sociálnym zariadeniam s energiami.

„Dosť slušný účet za prvých 100 dní,“ komentoval. Verí, že vládna koalícia je a bude stabilná. Strana Hlas-SD sa podľa neho bude držať toho, aby sa škriepky riešili za zatvorenými dverami.

Vicepremiér a minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) považuje vládu za absolútne súdržnú. „Vláda funguje enormne efektívne, prijali sme veci, ktoré by predošlej vláde trvali roky,“ vyhlásil po rokovaní kabinetu. Zámery vlády podľa neho aktuálne brzdia obštrukcie opozície. V rezorte životného prostredia je podľa svojich slov spokojný, nemá záujem viesť ministerstvo hospodárstva.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: Úrad vlády SR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM