ELA Zo Slovenska

Na lyžiach, pri peci i v plavkách ako ľadové medvede: Ako sa prehupli do roka 2022 politici?

Kým najväčšou politickou kauzou v závere roka bola dovolenka ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského v exotike, iní ostali na Slovensku a takto si to užili!

Ilustračný obrázok k článku Na lyžiach, pri peci i v plavkách ako ľadové medvede: Ako sa prehupli do roka 2022 politici?
14
Galéria

Deň pred Silvestrom otriasla Slovákmi a nervami ľudí správa, že ten, ktorý cez kamery pravidelne informuje o rýchlo sa šíriacom variante omikron, radí ľuďom necestovať za hranice a tráviť sviatky v kruhu rodiny do šesť ľudí, si zbalil kufre a šup ho za hranice!

Nový rok v Ománe

„Minister zdravotníctva prvýkrát od nástupu do úradu vycestoval na súkromný pobyt v zahraničí. Je plne zaočkovaný s posilňujúcou treťou dávkou vakcíny a pred odchodom splnil všetky predpísané bezpečnostné a zdravotné podmienky,“ povedala Refresheru hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

„Vzhľadom na súkromie pána ministra bližšie informácie vám poskytovať nebudeme,“ dodala. Ministerstvo zdravotníctva argumentuje aj tým, že ide o prvú súkromnú dovolenku ministra od nástupu do funkcie v apríli 2021. Zároveň splnil všetky bezpečnostné opatrenia.

Teplo i chlad

Podľa informácií niektorých médií je v teple, konkrétne v Jordánku, aj Robert Fico, ktorý tam zrejme privítal aj nový rok.

Domácemu prostrediu vo vlastnom lyžiarskom stredisku ostal verný šéf parlamentu Boris Kollár, ktorý rok 2022 privítal na Donovaloch. „Veríme, že posledné hodiny roka trávite s ľuďmi, ktorých máte radi a hlavne v zdraví. Boris sa rozhodol osláviť koniec roka 2021 s rodinou na lyžovačke…,“ napísal deň pred Silvestrom na sociálnej sieti. „Chce vám popriať hlavne zdravie, aby sme toto zlé obdobie postihnuté pandémiou čoskoro prekonali a bolo lepšie,“ zaželal v rodinnom videu na sklonku roka aj po boku mamy Anky šéf Sme rodina.

Na lyžiach bola aj matka jednej z jeho dcér a stranícka kolegyňa Petra Krištúfková. „Ďakujem za všetko v tomto roku. Boli aj lepšie roky, ale boli aj horšie….Boli aj veselšie roky, ale boli aj smutnejšie….Ale tu a teraz posledný deň v roku v objatí vrcholkov hôr za seba zase prehlasujem, že najviac na čom záleží je zdravie a vnútorný pokoj,“ napísala v statuse na Silvestra večer Krištúfková.

Ľadové medvede

„Splnila som si sen. A odteraz už len ako ľadový medveď budem fungovať. Šťastný a zdravý rok, priatelia,“ venovala pár slov v statuse europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá sa nehanbila zverejniť fotky v plavkách. Krátky pohľad na posledné dni v roku venovala aj záberom do kuchyne, kde zapózovala v kuchynskej zástere.

„U nás, na našej tradičnej baníckej chalúpke, sa dnes večer podáva špičková vegetarianska India,“ napísala Ďuriš Nicholsonová, ktorá si Silvester užila s partiou priateľov.

Telo na obdiv vystavil aj Juraj Šeliga (Za ľudí), ktorý bude zrejme ďalší milovník zimného otužovania.

„Novoročné predsavzatia je najlepšie začať napĺňať hneď od prvého dňa,“ napísal k záberom kúpania v studenej vode. „Šťastný a požehnaný Nový rok! Nech je lepší a hlavne pokojneší ako ten minulý! Nech je to rok, kedy pandémiu pošleme do zabudnutia a spravodlivosť na Slovensku zvíťazí! Zo srdca ten najkrajší Nový rok 2022!,“ dodal ľuďom.

Premiér Eduard Heger si Silvester užil v našich veľhorách. „Posledné hodiny v roku som so svojou milovanou manželkou na prechádzke v Tatrách. Verím, že aj vy ste s tými, ktorí vám celý rok robia krajším,“ napísal v statuse predseda vlády.

Dobro zvíťazí

Inokedy milovník dlhých statusov a Hegerov predchodca na poste premiéra Igor Matovič bol so svojím koncoročným želaním strohý. „Zdravíčko, šťastíčko, lásku, múdrosť a pokoj v dušičke … a aby ste vždy, keď už nebudete vládať, verili, že DOBRO ZVÍŤAZÍ,“ napísal v deň Silvestra. Posledný minuloročný status necelú hodinu pred polnocou napísal v znení „ĎAKUJEM.“

„Všetkým prajem úspešný štart do Nového roku 2022. Hlavne veľa zdravia, pokoja, porozumenia a lásky. Nech sa vám darí a nech máte okolo seba dobrých ľudí a priateľov. Nech sa darí aj našej krásnej krajine. Všetko dobré, priatelia. Krásny sviatočný deň,“ napísal Richard Raši k zasneženému záberu.

Všetko dobré v novom roku zaželal aj šéf Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, ktorý rok 2021 označil ako náročný. „Zároveň prosím o viac vzájomnej tolerancie. Dôvodom, prečo sa naša spoločnosť rozdelila, je obrovský informačný chaos a fakt, že na sociálnych sieťach získavajú prevahu ľudia, ktorí sú v skutočnosti menšinou na okraji. Prosím, akceptujme voľbu každého,“ napísal na sociálnej sieti a pridal fotografiu z prírody.

„Do nového roka nám všetkým prajem najmä zdravie. Veľmi by ma potešilo, ak by v našich životoch hrali prím spolupatričnosť, tolerancia, vzájomná úcta a nenásilná komunikácia. Želám si, aby sme sa stále viac tešili z každodenných maličkostí, pomáhali iným, rozdávali a prijímali lásku,“ zaželala ľuďom ministerka kultúry Natália Milanová.

Politici privítali nový rok ako ľadové medvede
14
Galéria
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM