ELA Technológie Cestovanie

Nadýchnite sa čerstvého vzduchu: Aplikácia ROZHLIADNI SA nájde rozhľadne vo vašom okolí

Aj vás už sedenie doma v čase pandémie pomaly ubíja a ste vďační za každú minútu strávenú vonku? Ak už neviete "kudy kam", máme pre vás skvelý tip.

Ilustračný obrázok k článku Nadýchnite sa čerstvého vzduchu: Aplikácia ROZHLIADNI SA nájde rozhľadne vo vašom okolí
Zdroj: BRAIN:IT

Aj keď momentálne platí zákaz vychádzania, do prírody s istými obmedzeniami stále ísť môžeme.

Ak patríte k tým, ktorí doslova hľadajú únik na čerstvý vzduch či potrebujú „vyvenčiť“ deti a už neviete, kam s nimi, máme pre vás skvelý tip. Aj sa budú hýbať, aj sa niečo nové naučia.

Mimochodom, blíži sa sviatok sv. Valentína! Keďže možnosti na romantiku a trávenie voľného času s partnerom sú obmedzené, čo tak zažiť trochu gýču s vetrom vo vlasoch?

Rozhliadnite sa

Rozhliadnite sa po svojom okolí. A to doslova! Slovensko má množstvo vyhliadkových veží a rozhľadní, z ktorých máte krajinu ako na dlani. Napríklad o tých NAJ v Nitrianskom kraji sme nedávno písali v tomto článku.

Ako nájsť tie vo vašom okolí? Stačí vám na to jednoduchá a aj poučná aplikácia Rozhliadni sa.

Jej tvorcovia ju dávajú zadarmo a dokonca bez akýchkoľvek reklám.

Snáď im toto nastavenie bez podhadzovania neželanej reklamy dlho vydrží. Zatiaľ však môžete využívať Rozhliadni sa pohodlne bez obmedzení.

Rýchla pomôcka

A v čom je aplikácia praktická? Každý, kto sa rozhodne ísť do prírody na výstup, ocení informácie o jeho náročnosti: koľko bude trvať, aké ho čaká prevýšenie, kde sa nachádza počiatočný bod trasy, kde je možné zaparkovať, ale aj informácie o najbližšej zastávke hromadnej dopravy.

Na uvedené miesta vás aplikácia nasmeruje pomocou navigácie, ktorú viete použiť aj ako pomocníka pre navigáciu priamo v teréne. V aplikácií sú totiž vyznačené turistické trasy a vždy zobrazuje vašu aktuálnu polohu.

Viete si zobraziť najbližšie rozhľadne vo vašom okolí, vyhľadať rozhľadne podľa názvu, obce či mesta, prípadne si ich všetky naraz pozrieť na prehľadnej mape. O každej rozhliadni v nej nájdete základné informácie.

„V budúcnosti sa chystáme okrem rozhľadní do aplikácie pridať aj iné turisticky atraktívne miesta ako sú hrady, zámky, jaskyne a ďalšie zaujímavé miesta. Do vývoja chceme zapojiť aj používateľov aplikácie, ktorí môžu posielať svoje tipy na rôzne miesta či rozhľadne priamo cez aplikáciu alebo webstránku rozhliadnisa.sk,“ povedal jeden z vývojárov Juraj Muráň.

Aplikácia Rozhliadni sa je dostupná pre zariadenia s operačnými systémami Android aj iOS. Viac o aplikácii sa dozviete aj TU.

Aplikácia Rozhliadni sa
4
Galéria
Zdroj: BRAIN:IT

Prečítajte si aj:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM