Zo Slovenska

Nemôžete ísť na objednaný termín na test či očkovanie? Už ho môžete jednoducho zrušiť

Používatelia už môžu zrušiť požiadavku na plánované antigénové testovanie, na prvý termín očkovania, priamo požiadať o preobjednanie na antigénový test či prvé očkovanie.

Ilustračný obrázok k článku Nemôžete ísť na objednaný termín na test či očkovanie? Už ho môžete jednoducho zrušiť
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Objednávací systém na očkovanie a testovanie na ochorenie COVID-19 na stránke korona.gov.sk po novom ponúka možnosť zrušenia termínu antigénového testovania či prvého termínu očkovania. Informovala o tom hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veronika Beňadiková.

Jednoduché zrušenie termínu

NCZI v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR priebežne zapracúvajú do systému Moje ezdravie zjednodušenia a nové funkcionality. „Prax nám ukázala, že najčastejšou požiadavkou na naše call centrum je práve rušenie termínov testovania a následne požiadavka o nový termín testovania,“ uviedol generálny riaditeľ centra zdravotníckych informácií Peter Bielik, pričom verí, že umožnením riešenia tejto požiadavky cez webovú stránku uľahčia situáciu všetkým žiadateľom.

Zrušiť termín očkovania či testovania, ak bol pridelený cez NCZI, už môžu žiadatelia aj cez stránku korona.gov.sk v časti Úprava – Overenie požiadavky. Na vykonanie zmien stačí vyplniť telefónne číslo, číslo COVID-19 passu, rok narodenia a následne systém automaticky doručí SMS s autorizačným kó­dom.

Po prihlásení môžu používatelia zrušiť požiadavku na plánované antigénové testovanie, zrušiť požiadavku na prvý termín očkovania, priamo požiadať o preobjednanie na antigénový test či prvé očkovanie. Nová funkcionalita dovoľuje úpravu osobných údajov aj poslanie SMS výsledku posledného testovania. Súčasťou aktualizácie systému sú aj viaceré úpravy a optimalizácie či bezpečnostné posilnenia.

Ilustračné foto

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM