TOS Cestovanie

Nenápadný ostrov je rajom pre turistov: Ľudia neveria, že ide o európsku destináciu!

Na tomto európskom ostrove sú zakázané autá aj bicykle.

Ilustračný obrázok k článku Nenápadný ostrov je rajom pre turistov: Ľudia neveria, že ide o európsku destináciu!
5
Galéria

Písal sa rok 709, keď prudké nárazy morských vĺn odtrhli kus francúzskej Normandie. Väčšina skončila pod vodou, z časti vznikli v Lamanšskom prielive nové ostrovy, ktoré dostali spoločný názov Normanské.

Najväčším je ostrov Jersey, ďalšími sú Sark, Alderney, Herm a mnohé iné, viac-menej neobývané. Z ostrova Herm sa však stal raj pre turistov.

Zastal čas

Zelené kopce, piesočnaté pláže a tyrkysové vody robia z Hermu ideálne miesto na oddych a relax. Mnoho ľudí priam až neverí, že sa nachádza tak blízko, v Európe.

Navyše sa zdá, ako by tam zastal čas. Okrem absencie automobilovej dopravy sa tam nepoužívajú ani bicykle či technické zariadenia ako hodinky či televízory.

Ostrov má rozlohu len 2 štvorcové kilometre a počet oobyvateľov? Len niekoľko desiatok. Obísť ho celý zaberie dve hodiny.

Najväčšou turistickou atrakciou tohto európskeho ostrova sú pláže. Piesočnaté, čisté a prázdne. Jednou z najcharakte­ristickejších pláží na Herme je Shell Beach. Je to pláž s bielym pieskom.

Jeden policajt

V miestnych vodách ľahko spozorujete delfíny a tulene. Je to skvelé miesto na plavbu, pretože vody okolo ostrova sú čisté a tyrkysové.

Na ostrove nájdete malú požiarnu zbrojnicu, dve krčmy a základnú školu, ktorú navštevujú možno tak štyria žiaci. Na poriadok dohliada jeden policajt.

Hotel White House je jediným hotelom na ostrove, no k dispozícii sú aj chatky na prenájom. Na ostrove sa tiež nachádza niekoľko reštaurácií a obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry a miestne výrobky.

Ostrov Herm
5
Galéria

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM