Technológie Zo zahraničia

NEUVERITEĽNÉ! Rusko zaradilo spoločnosť vlastniacu Facebook medzi TERORISTICKÉ skupiny

Technologická spoločnosť Meta, ktorá vlastní Facebook a Instagram, bola v Rusku označená za teroristickú organizáciu.

Ilustračný obrázok k článku NEUVERITEĽNÉ! Rusko zaradilo spoločnosť vlastniacu Facebook medzi TERORISTICKÉ skupiny
Zdroj: Pixabay.com , TASR/AP

Ruská Federálna služba pre finančný monitoring (Rosfinmonitoring) zaradila v utorok na zoznam „teroristických a extrémistických“ organizácií americkú spoločnosť Meta, ktorá vlastní sociálne siete Facebook a Instagram. TASR informuje podľa agentúry AFP.

V spoločnosti Talibanu

Americký technologický gigant sa tak ocitol medzi teroristickými organizáciami ako Taliban, ruskými opozičnými skupinami alebo krajne pravicovými nacionalistami.

Rusko už v marci zakázalo prostredníctvom súdneho príkazu sociálne siete Facebook a Instagram za údajné „vykonávanie extrémistických aktivít“. Ich materskú firmu Meta úrady predtým obvinili za tolerovanie rusofóbie na sociálnych sieťach počas vojny na Ukrajine.

Prečítajte si tiež

V Rusku nedostupné služby

Meta ešte pred súdnym príkazom z 10. marca oznámila zmenu svojich pravidiel a umožnila na svojich platformách vyjadriť hnev voči ruským ozbrojeným silám, ale nie voči ruským civilistom. Meta svoj postoj neskôr upravila tak, aby sa voľnejšie pravidlá pre vyjadrenie hnevu vzťahovali iba na prispievateľov z Ukrajiny.

Facebook a Instagram sú v Rusku nedostupné od marca, tamojší užívatelia však pomocou VPN siete dokážu obísť internetové obmedzenia, približuje AFP.

Obzvlášť populárny je v Rusku Instagram, ktorý bol kľúčovou platformou na zverejňovanie reklám. Túto aplikáciu spoločnosti Meta používajú celosvetovo miliardy ľudí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM