Ilustračný obrázok k článku Olga sa preplietla z ulice do profi salónu: S vysnívanými copíkmi je každá žena celebrita!
22
Galéria

Olga sa preplietla z ulice do profi salónu: S vysnívanými copíkmi je každá žena celebrita!

Mladá mamička sa k pleteniu copíkov dostala počas tehotenstva. Spočiatku bolo len koníčkom, dnes za pútavou hrivou vlasov cestujú Slovenky z celej krajiny.

ts Magazín
ts Magazín

Olga sa preplietla z ulice do profi salónu: S vysnívanými copíkmi je každá žena celebrita!

Mladá mamička sa k pleteniu copíkov dostala počas tehotenstva. Spočiatku bolo len koníčkom, dnes za pútavou hrivou vlasov cestujú Slovenky z celej krajiny.

Ilustračný obrázok k článku Olga sa preplietla z ulice do profi salónu: S vysnívanými copíkmi je každá žena celebrita!
22
Galéria

Vlasy sú pomyselnou korunou krásy každej ženy. Talentovaná mamička Olga Olíková ale dáva tomuto starému porekadlu úplne iný rozmer! Jej vysnívané copíky si zamilovalo snáď celé Slovensko!

Z ulice do salóna

Pletené pestrofarebné copíky, takzvané braidy, sú už niekoľko mesiacov neprehliadnuteľným trendom. Rovné, brčkavé, dredy, afro copíky či cornrows. Braiderka Olga vám na hlave vykúzli dokonalé copíky, a to bez ohľadu na to, či máte dlhé alebo krátke vlasy. Jej neobyčajné umelecké účesy si za krátky čas získali pozornosť tisícok žien.

Mladá mamička, pôvodom z Moskvy, sa k pleteniu vlasov dostala počas tehotenstva. Spočiatku bolo len koníčkom, no rýchlo sa mu začala venovať na plný úväzok.

„Počas tehotenstva s prvou dcérou som bola veľmi nervózna. Keďže sa mi dlho nedarilo po synovi otehotnieť, bála som sa, ako to dopadne. Najviac ma upokojovalo pletenie copíkov deťom od susedov na ulici. Zrazu som nechcela robiť nič iné. Ruky plietli, hlava oddychovala. Deti nosili fotky účesov z Pinterestu, a tak som sa ponorila do braidingu,“ spomína na začiatky mamička dnes už troch detí.

Potom sa jej život otočil hore nohami! „Copíky začali byť braidy! Vtedy som len kukala na svetových braiderov a čudovala som sa, ako je možné tak krásne čisto pliesť. Dnes robím vo svojom salóne v Modre kurzy pre začiatočníkov a moje videá na Instagrame majú milióny pozretí,“ pochválila sa nám šikovná braiderka.

Článok pokračuje pod fotkou.

Bez strihania či farbenia

Mohlo by sa zdať, že „zapletance“ sú záležitosťou tínedžerov, opak je však pravdou. Pletené copíky pristanú každému a hodia sa ako na každodenné nosenie, tak aj na oslavy či svadby.

„Copíky sú pre všetkých, ktorí majú vlasy, majú radi zmenu a neboja sa byť stredobodom pozornosti. Vlasy veľmi veľa znamenajú a veľmi často potrebujú zmenu. Copíky dávajú tú zmenu hneď, a to bez strihania či farbenia,“ vysvetľuje Olga.

Najväčšou výhodou braidov je, že niektoré vám na hlave vydržia aj dva mesiace. Záleží však od typu účesu.

Copíky si v salóne u Olgy nechávajú pliesť aj celebrity. Olga je ale profesionálka a ku každej žene pristupuje individuálne. „Za celebritu pokladáme každú jednu našu zákazníčku a vždy sa snažíme, aby dostala svoj vysnívaný účes. Niektoré klientky k nám do salónu cestujú cez celú republiku, a tak je jasné, že ich nechceme sklamať,“ hovorí.

„Zákazníčky, ktoré od nás odchádzajú učesané, na seba strhávajú pozornosť okolia. Myslím, že vtedy sa ako celebrita cíti každá! Dievčatá nám často hovoria, že ich na ulici ľudia zastavujú, obzerajú a pýtajú sa, kde si to dali robiť. Ľudia sa s nimi dokonca aj fotia,“ teší sa veľkému úspechu Olga.

Článok pokračuje pod príspevkom.

Zo žiaka učiteľ

O zákazníčky rozhodne núdzu nemá. Tím v jej salóne sa rozrástol o nové posily, a tak sa už Olga môže naplno venovať kurzom pletenia pre ženy.

„Kebyže mám čas, pletiem aj desať účesov denne, ale času niet. Predsa, už mám tri deti. A tak som zaučila ďalšie kolegynky, ktoré teraz pletú v mojom salóne. Ja už len učím, pletiem veľmi výnimočne. Rodina mi dovoľuje iba jednu prácu za týždeň. A to tak milujem, proste celý týždeň premýšľam, čo zase vytvorím,“ hovorí talentovaná braiderka.

„Kurzy sú veľmi zaujímavá práca, doslova mením život ženám, ktoré konečne môžu začať robiť to, čo ich baví,“ hovorí Olga. Vyškolila už stovku Sloveniek, a keďže robí aj online kurzy v angličtine a ruštine, pribudla jej ďalšia stovka študentiek v 17 krajinách po celom svete.

„Raz mi niekto povedal: Iba rob, čo miluješ a nikdy nebudeš musieť robiť, ani jeden deň. Tak, ja som ten šťastný človek, ktorému sa to podarilo,“ uzavrela Olga.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM