ELA Magazín Cestovanie

On bez nohy, ona s autizmom: Cestovali do Katalánska, posadili ich na ZLÉ lietadlo

Neuveriteľnú cestu zažili manželia Andrew a Victoria Goreovci z Walesu, ktorí sa spolu s rodinou vybrali na plánovanú dovolenku na pobreží Costa Brava v Katalánsku.

Ilustračný obrázok k článku On bez nohy, ona s autizmom: Cestovali do Katalánska, posadili ich na ZLÉ lietadlo
Zdroj: Unsplash.com , Unsplash.com

Kým ich príbuzní pristáli na slnku zaliatom letisku v Barcelone, manželov nebolo. Andrew, ktorý pred jedenástimi rokmi prišiel o nohu a nosí protézu, a manželka Victoria, ktorá trpí autizmom, si objednali na letisku v Bristole špeciálnu asistenciu pri lete do Barcelony, píše Daily Mail.

Takúto službu využívajú pri letoch vždy. No až teraz sa im stala kuriózna situácia.

Z dovolenky nočná mora

Dvojica mala na dovolenke s priateľmi a rodinou osláviť Andrewove 47. narodeniny. Nič z toho nebolo. Chyba sa stala, keď asistenčná služba manželov odviedla k nesprávnej letiskovej bráne. I keď sa pýtali, kde sú ich spolucestujúci, keďže ich nevidia, ubezpečili ich, že zvyšok rodiny je na palube. „Povedali nám, že sú určite v lietadle, takže sme si pospali,“ povedal Andrew Gore.

Po pristáti ich čakalo nemilé prekvapenie. „Keď som sa zobudil, za oknom to nevyzeralo ako Španielsko. Zapol som telefón a bolo tam napísané ‚Vitajte v Litve‘.“

Podľa Andrewových slov manželom niekoľkokrát kontrolovali letenky, dvakrát aj pri nástupe do lietadla, takže nemali pocit, že by niečo nebolo v poriadku. Že je niečo zle, zistili, až keď pristáli v meste Kaunas. 

Na míle ďaleko

Manželom aerolinka zarezervovala miesta na najbližší let do Barcelony. Ten bol až na nasledujúci deň ráno. A komplikácie pokračovali ďalej. Museli ísť na letisko do 240 kilometrov vzdialenej Rige v susednom Lotyšsku. Dvojici teda spoločnosť zaplatila aj ubytovanie a jazdu taxíkom na letisko.

Manželia sa až na druhý deň konečne ubytovali v hoteli na Costa Brava. No k svojej batožine sa dostali až o dva dni neskôr.

„Bolo to neskutočné a zážitok, ktorý už nikdy nechcem zažiť. Naša rodina sa bála a boli sme vyčerpaní, keď sme nakoniec dorazili,“ povedal Andrew. Pre jeho autistickú manželku to bola doslova nočná mora.

Podľa hovorcu spoločnosti Ryanair mala pochybiť asistenčná služba bristolského letiska. „Poskytovateľ špeciálnej asistencie na letisku v Bristole ich naložil na nesprávny let do Kaunasu napriek tomu, že označenie na bráne jasne ukazovalo cieľ letu. Úprimne sa ospravedlňujeme týmto cestujúcim za akékoľvek nepríjemnosti spôsobené chybou poskytovateľa špeciálnej asistencie na letisku Bristol,“ povedal. Celý incident je predmetom vyšetrovania.

Ilustračné foto

Prečítajte si aj:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM