Futbal

Osemročná futbalistka, o ktorej budeme POČUŤ: Strelila 44 gólov a je lepšia ako chlapci!

Denne trénuje jeden a pol hodiny, medzi dievčatami vyniká, preto hrá aj so staršími chlapcami. Reč je o osemročnej Petre Dzurendovej z východu Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Osemročná futbalistka, o ktorej budeme POČUŤ: Strelila 44 gólov a je lepšia ako chlapci!
4
Galéria
Zdroj: archív Miloša Dzurendu

Čomu pripisuje mladá futbalistka to, že sa jej strelecky darí? Jej otec to pripisuje pohybu, ktorému sa venuje od útleho detstva. Ako dodal, väčšinu času behá s loptou, čo ju teraz odlišuje od jej rovesníkov.

Šupla už 44 gólov

Podľa pohybu je zreteľné, že by Petra dominovala aj v iných športoch. „Zrejme by tomu tak bolo. V zápasoch si dosť verí. Je rýchla, bojovná a rada robí kľučky. Je taký technický typ a potom padajú aj góly. Veľa jej pomohol a pomáha brat Miloš, ktorý hrá v klube v kategórii U13,“ prezradil otec Petry s tým, že vlani, keď sa nemohlo chodiť do školy a nemohlo sa trénovať. Preto s ňou chodieval „makať“ každý deň jej starší brat..

V tejto sezóne v lige prípraviek kategórie U9 Oblastného futbalového zväzu Prešov (OBFZ) dala zatiaľ 44 gólov (ide o údaj k 5.10., pozn. red.).

„Išlo o tri turnaje a 12 zápasov. Momentálne vedie tabuľku strelcov. Hrá v útoku a góly dáva aj za kategóriu U 11 a chlapcov U 10,“ pripomína otec Miloš.

Ďalšie zaujímavosti o Petrinom príbehu nájdete v článku na tretej strane.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Objektívom: Šikovná futbalistka Petra ohuruje svojimi výkonmi
4
Galéria
Zdroj: archív Miloša Dzurendu
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM