Ilustračný obrázok k článku Pamätáte si na všetkých víťazov SuperStar? TAKTO sa im dnes darí + KVÍZ
Zdroj: TASR/Daniel Veselský , TASR/Milan Kapusta , TASR/Martin Baumann

Pamätáte si na všetkých víťazov SuperStar? TAKTO sa im dnes darí + KVÍZ

Diváci môžu aktuálne sledovať jubilejné desiate vydanie hudobnej šou SuperStar. Pozreli sme sa, ako sa chytili príležitosti všetci doterajší víťazi.

Magazín
Magazín

Pamätáte si na všetkých víťazov SuperStar? TAKTO sa im dnes darí + KVÍZ

Diváci môžu aktuálne sledovať jubilejné desiate vydanie hudobnej šou SuperStar. Pozreli sme sa, ako sa chytili príležitosti všetci doterajší víťazi.

Ilustračný obrázok k článku Pamätáte si na všetkých víťazov SuperStar? TAKTO sa im dnes darí + KVÍZ
Zdroj: TASR/Daniel Veselský , TASR/Milan Kapusta , TASR/Martin Baumann

Katarína Koščová

Sympatická Prešovčanka ovládla prvé vydanie slovenskej SuperStar, keď vo finále porazila vtedy ešte len 16-ročnú Martinu Schindlerovú. Kto by čakal okamžitý skok do populárnej hudby, musel ostať sklamaný. Katka Koščová síce stále vystupuje, no spolu s kapelou ich môžeme vidieť na komornejších podujatiach.

Peter Cmorík

Spevák s nezameniteľným „chrapľákom“ okamžite učaroval porote a získal si aj divácku priazeň. To mu prinieslo titul druhej slovenskej SuperStar. Hudbe sa venuje dodnes a spolu s kapelou obieha jeden koncert za druhým. Na svojom konte má hneď niekoľko albumov.

Vierka Berkyová

Hoci Vierka Berkyová vyhrala v poradí tretiu slovenskú SuperStar, bohatá hudobná kariéra ju nečakala. Krátko po finále sa po nej zľahla zem. Odišla do Írska a porodila dve deti. Učarovalo jej duchovno a dnes sa venuje nábožensky ladenej hudbe. Len pre zaujímavosť dodajme, že vo finále porazila Dominiku Mirgovú, ktorá už svoju príležitosť chytila „za pačesy“.

Martin Chodúr

Písal sa rok 2009 a na televíznych obrazovkách pristála prvá Česko Slovenská SuperStar. Jej víťazom sa stal ostravský spevák Martin Chodúr. Martin sa stále venuje hudbe. Postupne mu vyšli tri autorské albumy a v roku 2018 pridal aj vianočný album „Hallelujah Vánoční písně a koledy“. Prvého októbra mu vyšiel najnovší album, ktorý nesie názov „Tisíc a jedna noc“.

Lukáš Adamec

Druhý ročník federálnej SuperStar ovládol Lukáš Adamec. Príležitosť nezahodil a do hudobného sveta vkročil správnou nohou. Rodený šoumen si získal fanúšikov po celom Slovensku. Z rádií sú známe jeho hity ako napríklad Horúca láska a Tancuj mi.

Sabina Křováková

Dnes už 29-ročná speváčka si svoj úspech pripísala v roku 2013. Na svojom konte má hneď niekoľko albumov, pričom ten posledný „Vodopád slov“ jej vyšiel v roku 2019. Pred troma mesiacmi vydala nový singel s názvom „Hrdina“. Na svojom konte má napríklad spoločnú pieseň s kapelou Xindl X – „Věčně nevěrná“.

Emma Drobná

Rodáčka z Nového Mesta nad Váhom v súťaži uspela v roku 2015. Jej meno sa na hudobnej scéne ustálilo a dnes patrí medzi obľúbených interpretov. Vo svojej tvorbe preferuje angličtinu, ktorú si zdokonalila počas štúdií v Dánsku. Najnovšie sa priaznivcom pripomenula spoločnou piesňou s Adamom Ďuricom – „Naše hriechy“.

Tereza Mašková

Pokiaľ ste sledovali piatu edíciu federálnej SuperStar, isto si spomeniete na dievčinu s ružovými vlasmi, ktorá sa stala aj víťazkou celého ročníka. Reč je o Tereze Maškovej. Stále iba 25-ročná speváčka má za sebou dva albumy. Prvý nesie názov „Víťaz SuperStar 2018“, no vlastný debutový album pod názvom „Zmatená“ uzrel svetlo sveta v roku 2020.

Barbora Piešová

Najčerstvejšou (2020) víťazkou je Barbora Piešová. Rodáčka zo slovenskej obce Poruba veru nezaháľala. Stihla natočiť videoklipy k trom piesňam Dážď, Vesmír a Priateľ, pričom každý z nich má na YouTube viac ako 250-tisíc pozretí. V októbri 2020 vydala album „Som flegmatik, ale optimista.“

Otestujte sa

Myslíte si, že máte SuperStar v malíčku? Preverte svoje vedomosti v našom kvíze!

Kliknite SEM: Ste skutočný znalec speváckej šou SuperStar?

V kvíze sa vám postupne zobrazí desať otázok. Ku každej máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd.

Ak nestihnete odpovedať v limite, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Testujte a bavte sa

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na Facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé čítanie

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín