MI Politika

Pellegrini má problém! Údajne vzal ÚPLATOK 150-tisíc eur

Dvaja svedkovia vypovedajú, že P. Pellegrini si mal za Ficovej vlády vypýtať úplatok 150-tisíc eur. Šéf Hlasu-SD to odmieta a hovorí o diskreditácii.

Ilustračný obrázok k článku Pellegrini má problém! Údajne vzal ÚPLATOK 150-tisíc eur
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Obvinení nominanti Ficových vlád spolupracujúci s políciou začínajú rozprávať aj o naozaj veľkých rybách. Tentokrát je to predseda najpopulárnejšej strany Hlas-SD.

Keď bol Peter Pellegrini ešte štátnym tajomníkom na ministerstve financií, mal si vypýtať tučný úplatok za zabezpečenie zmeny zákona, vďaka ktorému mohla firma Allexis získať lukratívnu zákazku na finančnej správe. Informáciu priniesli topky.sk.

Drahý zákon

Opozičného lídra namočili do úplatkovej kauzy dvaja muži obvinení v kauze Mýtnik – bývalý šéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Michal Suchoba, ktorému patrila spoločnosť Allexis. Kauza pochádza z obdobia vlády Roberta Fica.

Keď daniarom šéfoval F. Imrecze, jeho priateľ M. Suchoba dostával so svojou firmou Allexis na finančnej správe veľmi dobré zákazky. Na prelome rokov 2013 a 2014 chcel realizovať aj projekt virtuálnej registračnej pokladnice za 5,5 milióna eur. To si však vyžadovalo zmenu zákona, o ktorú sa mal postarať P. Pellegrini.

„Na večeri ma Peter Pellegrini informoval, že splniť legislatívnu zmenu včas bude náročné a bude si to vyžadovať veľkú politickú podporu. Takisto sa ma spýtal, či je Michal Suchoba ochotný to finančne podporiť, teda mal na mysli províziu,“ vypovedal podľa portálu topky.sk pred policajtmi F. Imrecze.

Suchoba dodáva, že Pellegrini ho neskôr požiadal o sumu 150-tisíc eur. Úplatok si vraj nechcel prevziať priamo, ale cez Miroslava V., ktorý bol v tom čase v médiách označovaný ako pokladník Smeru.

Aktuality dňa

Pellé ďakuje

Podľa Topiek sa aj sám Suchoba pred policajtami priznal, že 150-tisíc eur skutočne odovzdal Miroslavovi V., a to v 500-eurových bankovkách v krabici od šampanského Cristal. Na ďalšom stretnutí ešte dodal, že „Pellé ďakuje“. Predseda Hlasu sa voči tomu ostro ohradil.

„Nepoznám obsah výpovede pána Imreczeho a netuším, o čom vo svojej údajnej výpovedi rozpráva. K pánovi Imreczemu môžem povedať len toľko, že som od neho určite nikdy nežiadal akúkoľvek „finančnú podporu“ alebo inú výhodu,“ uviedol Pellegrini pre topky.sk.

Ďalej sa bránil spôsobom, akým predstavitelia Smeru a Hlasu už dlhé mesiace bránia všetkých svojich bývalých nominantov, proti ktorým postupne vypovedajú iní bývalí nominanti, ktorí sa však rozhodli so políciou spolupracovať, aby mali nižšie tresty.

„Na Slovensku dochádza k manipulácii vyšetrovania a navádzaniu svedkov na rôzne výpovede. Tieto uniknuté výpovede kajúcnikov sa tak stávajú výlučne nástrojom politického boja,“ dodal Pellegrini.

Novinári už v roku 2015 za Ficovej vlády upozorňovali, že zákazka na virtuálnu pokladnicu na finančnej správe je veľmi podozrivá. Daniari pod vedením F. Imreczeho ju obstarávali v absolútne utajenom režime, obišli verejné obstarávanie a odmietali zverejniť, kto ju dostal a za koľko. Preto dnešné výpovede F. Imreczeho a jeho kamaráta M. Suchobu nie sú vôbec prekvapivé.

Témy, o ktorých by ste mali vedieť

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM