Zo zahraničia

Po klimatických aktivistoch ide polícia: PREPICHLI pneumatiky vyše stovke SUV

Klimatickí aktivisti sa prihlásili k zodpovednosti za prepichnuté pneumatiky na viac ako sto SUV. Podľa miestnych médií poškodili aj autá na elektrický pohon.

Ilustračný obrázok k článku Po klimatických aktivistoch ide polícia: PREPICHLI pneumatiky vyše stovke SUV
Zdroj: Twitter.com/The Tyre Extinguishers

Skupina klimatických aktivistov sa v stredu prihlásila k zodpovednosti za prepichnutie pneumatík na SUV autách v Kodani. V noci z utorka na stredu bolo v dánskom hlavnom meste takto poškodených vyše 100 vozidiel, píše TASR na základe správy agentúry AP.

Vyšetruje to polícia

Skupina klimatických aktivistov The Tyre Extinguishers pôsobí vo viacerých krajinách. Na svojej webstránke uvádza, že bráni šíreniu „klimatických zmien, znečistenia ovzdušia a nebezpečných vodičov“. Prepichuje pneumatiky SUV áut, ktoré podľa nej produkujú výrazne viac emisií než iné autá.

Kodaňská polícia informovala, že incident vyšetruje a prípadných svedkov vyzvala, aby sa prihlásili.

Poškodili aj elektrické autá

Podľa policajného hovorcu Martina Kajberga je ťažké presne určiť počet poškodených áut, pretože nie každý majiteľ sa zatiaľ prihlásil. Dodal, že aktivisti umiestnili lístok s poznámkou na všetky vozidlá, ktorým prepichli pneumatiky. Čo na ňom bolo napísané, sa dosiaľ nevie.

Podľa miestnych médií pneumatiky prepichli aj SUV vozidlám na elektrický pohon.

Skupina The Tyre Extinguishers na svojej webstránke uvádza, že chce ľuďom znemožniť vlastniť autá SUV v mestských oblastiach. Aktivisti tvrdia, že podobné protestné akcie uskutočnili už predtým na rôznych miestach v Spojených štátoch či Európe.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM