MI Krimi

Policajti varujú: Pribúda opitých šoférov! Jeden zaspal rovno za volantom

Tento prípad je skutočne silnou kávou aj pre tých, ktorí už počuli všelijaké motoristické pijanské historky. Opilec za volantom šokoval aj policajtov.

Ilustračný obrázok k článku Policajti varujú: Pribúda opitých šoférov! Jeden zaspal rovno za volantom
Zdroj: Facebook.com/ Polícia Slovenskej republiky

Polícia SR na svojom Facebooku informuje o prípade, ktorý sa stal na ceste medzi obcou Hozelec a Popradom. Policajti zvolili už veľavravný titulok: „Divoký východ – na mol opitý vodič skončil v poli a rovno tam aj zaspal.“ Príspevok však vyvolal aj veľa vtipných komentárov.

Čoraz viac pijanov

Policajti varujú, že v poslednom čase zaznamenávajú čoraz viac dopravných nehôd, pri ktorých asistoval alkohol. Polícia z Dunajskej Stredy bola v utorok (27. 7.) večer privolaná k nehode osobného auta, ktorej aktérom bol 79-ročný muž. Na ceste II. triedy medzi obcou Baka a mestom Gabčíkovo zišiel mimo cestu, narazil do stromu a zostal prevrátený v poli. „Pri nehode utrpel zranenia, s ktorými skončil v nemocnici na pozorovaní. Pri dychovej skúške nafúkal takmer 1,5 promile alkoholu. Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz,“ uviedla polícia.

Jeden z mnohých prípadov sa aktuálne stal aj na východnom Slovensku 38-ročnému vodičovi. Bol taký opitý, že ani nevidel poriadne na cestu a zišiel aj s autom do poľa, kde zostal stáť.

„Táto situácia vodiča pravdepodobne natoľko vyčerpala, že vo vozidle hneď aj zaspal,“ píšu policajti.

Keď na miesto dorazila hliadka, „veselý šofér“ ešte stále sladko spal. Prebudenie asi nemal veľmi príjemné. Policajti mu dali fúkať a výsledok bol úctyhodných 2,5 promile. Škoda na aute je odhadom 2500 eur.

Opitý vodič môže hovoriť o veľkom šťastí, že do nikoho nenabúral. V tom prípade by ho čakal ešte prísnejší trest. Už takto ho policajti zadržali a obvinili z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Dôležité aktuality

Len kontroloval žatvu

Príbeh na mol spitého Východniara za volantom tak skončil relatívne šťastne. Nikomu neublížil a policajti neuvádzajú, že by on sám utrpel nejaké zranenia. Možno aj vďaka tomu si viacerí komentujúci pod policajným statusom robia žarty.

„Ak nemal naštartované auto, keď prišli policajti, prečo mu zobrali vodičák? Veď len spal v aute, lebo bol opitý. Za to ho vzali do väzby?,“ kladie rečnícku otázku jeden z komentujúcich.

Ďalší sa pridávajú a žartujú, že možno chudák len vyletel z cesty a potom tam zostal spať, aby mu nevykradli auto a popritom sa opil… Viacerí navrhujú, že možno len kontroloval pšenicu, či už by bola možná žatva.

Zaklincoval to jeden policajný vtip: „Dobrý deň, pán vodič. Budete fúkať. Dobrý deň, pán poručík. A kde vás to bolí? Pofúkam."

Ďalšie dôležité témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM