han Rôzne

Poriadne si PRIKÚRTE: Pred nami je mrazivá noc. Teplota klesne až na mínus 20 stupňov!

V niektorých severných okresoch stredného a východného Slovenska môže v noci zo soboty na nedeľu (26. 12.) klesnúť teplota aj na mínus 20 stupňov Celzia.

Ilustračný obrázok k článku Poriadne si PRIKÚRTE: Pred nami je mrazivá noc. Teplota klesne až na mínus 20 stupňov!
Zdroj: TASR/Martin Pavelek

Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého a druhého stupňa pred nízkymi teplotami. Informuje o tom na svojom webe.

Výstrahy druhého stupňa vydali meteorológovia pre niektoré okresy Žilinského a Prešovského kraja a tiež niektoré územia Košického kraja, kde zároveň platia aj výstrahy prvého stupňa.

Tie SHMÚ vydal aj pre časť Trenčianskeho a Banskobystrického kraja. Teplota by tam mohla klesnúť na mínus 15 až mínus 19 stupňov Celzia. „Silný mráz predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch,“ poznamenávajú meteorológovia.

Takéto nízke teploty nie sú miestami vylúčené ani z nedele na pondelok (27. 12.).

Pozor aj na poľadovicu

SHMÚ zároveň pripomína, že počas nedele si treba dávať najmä v južných okresoch západného Slovenska pozor na poľadovicu. Výstrahy platia predbežne pre takmer celý Bratislavský a Nitriansky kraj a tiež pre okresy Dunajská Streda a Galanta v Trnavskom kraji a okres Krupina v Banskobystric­kom kraji.

Snehové jazyky a záveje sa môžu naďalej tvoriť v niektorých okresoch Prešovského a Košického kraja.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM