Zo Slovenska Magazín

Pracovný BENEFIT, ktorý by chcel každý: Užíva si ho stále viac Slovákov!

Spoločné firemné akcie, mobilný telefón aj na súkromné účely a iné. To všetko patrí medzi tradičné firemné benefity. Jeden sa však na Slovensku stáva čoraz populárnejším. Ktorý to je?

Ilustračný obrázok k článku Pracovný BENEFIT, ktorý by chcel každý: Užíva si ho stále viac Slovákov!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Aj tento rok sa zvýšil podiel zamestnancov, ktorí majú platené dovolenkové dni nad rámec zákona.

Postupný nárast

Súčasný podiel pracovníkov a pracovníčok na Slovensku, ktorým zamestnávateľ poskytuje dovolenku navyše, je takmer 16 percent, vyplynulo z analýzy portálu Platy.sk. Vlani bol tento pomer na úrovni 14,6 percenta.

„K výraznejšiemu nárastu v rozšírenosti tohto benefitu došlo najmä v posledných dvoch rokoch. Oproti roku 2020 má extra dovolenku o zhruba dve percentá viac Slovákov,“ priblížila Nikola Richterová zo spoločnosti Profesia, pod ktorú patrí spomínaný portál.

Prečítajte si tiež

Kto si užíva voľno navyše?

Dovolenka navyše je najviac rozšírená v Bratislave a okolí, kde ju má viac ako 22 percent zamestnancov. Na druhom mieste je Košický kraj so zhruba 17 percentami. Najnižší podiel ľudí s touto výhodou možno vidieť v Prešovskom kraji, kde ho má iba osem percent pracovníkov, vyčíslil portál.

Najväčšia časť zamestnancov, ktorí majú dovolenku navyše, je v oblasti bankovníctva a finančníctva, ukázala analýza. Tento benefit tam má k dispozícii 46 percent ľudí. Na ďalších miestach skončili oblasti dodávky elektriny a plynu, poisťovníctva či štátna a verejná sféra.

Na konci rebríčka sa umiestnili reštaurácie, bary a jedálne. V nich má k dispozícii túto výhodu iba 1,55 percenta pracovníkov. „Extra voľno nad rámec zákona nie je ako benefit časté ani vo firmách, ktoré sa zameriavajú na predaj či opravu automobilov a motocyklov, či výrobu kovov, textilu, alebo papierenských výrobkov,“ doplnila Richterová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM